Derma Peel

Czym jest zabieg Derma Peel ?

Jest to innowacyjny zabieg łączący mezoterapię mikroigłową z peelingami chemicznymi. Spektualne działanie! Ta łączona terapia przynosi rewelacyjne efekty. Działa dwukierunkowo na problem. Mezoterapia mikroigłowa polega na mikronakłuwaniu naskórka za pomocą specjalnego sprzętu dermaPen, który jest wyposażony w jednorazowe i sterylne katridże z igiełkami. Głębokość oraz ilość nakłuć jest dobierana do każdego indywidualnie według potrzeb. Zabieg ten polega na pobudzeniu i regeneracji włókiem kolagenu i elastyny poprzez stymulację procesu ich produkcji. To połączenie mikronakłuwania z peelingami chemicznymi dobieramy do potrzeb. W swojej ofercie posiadamy 5 różnych kombinacji :

1. DEPIGMENT - Zabieg oprty na działaniu kwasu salicylowego i kwasu ferulowego w połączeniu z Witaminą C to genialne połączenie, które perfekcyjnie radzi sobie z przebarwieniami. Wyrównuje koloryt naszej cery i eliminuje miejscowe nagromadzenie się melaniny w skórze. Wśród czynników sprzyjających powstawaniu przebarwień skóry najczęściej występują: promieniowanie UV i UVB, zmiany hormonalne, choroby układowe, stosowanie leków, ziół, zmiany zapalne oraz urazy mechaniczne.

Działanie:

 • - hamuje aktywność enzymów tyrozynazy i elastazy
 • - przywraca skórze równomierny koloryt, młody i świeży wygląd
 • - działa antyoksydacyjnie
 • - nawilża
 • - stymuluje synteze ceramidów

2. ACNE - dość popularny zabieg pomagający w walce z trądzikiem. Wysoko skuteczna technika łącząca ze sobą kwas salicylowy i migdałowy w połączeniu z Wiatminą C.

Działanie:

 • regeneruje skórę
 • działa depigmentująco
 • normalizuje i przeciwdziała hiperkeratynizacji

3. ANTI - AGING 1 - To połączenie kwasu salicylowego i kwasu ferulowego z ampułką Anti- aging. Cała kompozycja pobudza skórę do eksfoliacji i odbudowy. Dodatkowo ampułka działa  wzbogacająco ujędrniając skórę i pomaga w walce z pierwszymi oznakami starzenia.

Działanie:

 • zapewnia działanie przeciwzmarszczkowe
 • odżywia
 • stymuluje syntezę kolagenu, fibronektyny, elastyny i kwasu hialuronowego
 • działanie antyoksydacyjne
 • zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych
 • poprawia sprężystość i jędrność skóry
 • przywraca młody wygląd i naturalny blask

4. ANTI - AGING 2 - silne odmłodzenie skóry dzięki połączeniu kwasu glikolowego i ampułki anti- aging. W efekcie dochodzi do odbudowy naskórka , powstają nowe włókna kolagenowe i elastyny, skóra staję się jędrniejsza i spłycają się zmarszczki.

Działanie:

 • neutralizuje działanie wolnych rodników
 • silnie nawilża
 • chroni przed czynnikami zewenętrznymi
 • przeciwdziała utracie napięcia i jędrności skóry
 • dodaje blasku

5. FIRMING - działanie kwasu glikolowego wraz z ampułką Firming. Ta terapia przynosi rewelacyjne efekty. Przeznaczona jest dla skóry z małą elastycznością i wiotkością. Zabieg na ciało ujędrniacący, eliminujący zwiotczenia wybranych miejsc. Rewelacyjnie działa na takie partie jak kolana czy tak zwane "motylki" na rękach.

Działanie:

 • wpływa na przyspieszenie proliferacji komórek skóry
 • zwiększa napięcie skóry
 • przyczynia się do ujędrnienia skóry
 • powoduje efekt długotrwałego liftingu
 • nawilza
 • poprawia poziom elastyczności
 • zapewnia efekt gładkiej skóry

6. REMODELING - Zabieg przeznaczony dla osób borykających się z bliznami i rozstępami. Działanie kwasy salicylowego i ampułki Firming.

Działanie:

 • przeciwzapalne
 • przeciwstarzeniowe i fotoochronne
 • stymuluje syntezę kolagenu i elastyny
 • nawilża

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Derma Peel ?

Przeciwwskazania do zabiegu to : stany zapalne, alergie skórne, choroby nowotworowe, aktywny trądzik, trądzik różowaty, liczne zmiany brodawkowe, terapia sterydowa lub retinoidalna, cukrzyca, opryszczka, łuszczyca, zaburzenia krzepliwości, ciąża i okres karmienia, chemioterapia i radioterapia (min 3 lata od zakończenia leczenia, i 5 lat od wyleczenia nowotworu), skłonność do bliznowacenia, keloidy, choroby autoimunologiczne (np. toczeń, stwardnienie rozsiane, reumatiodalne zapalenie stawów, kolagenoza, pęcherzyca), leczenie izyotretynoiną, zabiegi chirurgiczne twarzy (2 miesiące), kriochirurgia w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ekspozycja na słońce (4 tygodnie).

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg Derma Peel przeznaczony jest dla osób z przebarwieniami, nierównym kolorycie, z cerą trądzikową, zniszczoną pozbawioną elastyczności, zwiotczałą, dojrzałą z objawami fotostarzenia, ze skórą szarą i zmęczoną, a także dla osób z problemem rozstępów i blizn.

Czy jednorazowy zabieg wystarczy dla uzyskania oczekiwanego efektu?

Aby uzyskać pożądany efekt konieczne jest wykonanie 4 zabiegów, powtarzanych co tydzień lub miesiąc z zależności od potrzeb.

Jakie są reakcje po zabiegowe?

Podczas zabiegu może wystąpić uczucie szczypania, mrowienia, obrzęku i zaczerwienienia. Delikatny proces złuszczania może nastąpić 1-2 dni po zabiegu i trwać od 2 do 7 dni. Intensywność i długość trwania odczuć zależy od indywidualnej wrażliwości i rodzaju skóry.


Cena:

Derma Peel Depigment - 400 zł

Derma Peel Acne - 400 zł

Derma Peel Anti - Aging 1 - 429 zł

Derma Peel Anti - Aging 2 - 429 zł

Derma Peel Remodeling - 459 zł

Derma Peel Friming - 459 zł


Zabieg dostępny:

Derma Peel Kraków

Mandelac Peel

Czym jest Mandelac?

Peeling migdałowy jest zabiegiem odmładzająco - regenerującym na twarz, szyję i dekolt do każdego rodzaju cery, również najbardziej delikatnej. Przeznaczony dla osób dbających o młody i zdrowy wygląd skóry, a w okresie letnim o równomierną i aksamitną opaleniznę.

Jak działa Mandelac?

Zabieg na bazie kwasu migdałowego działa synergicznie - regenerująco na odmładzanie komórki, zwiększa nawilżenie, stymuluje i przywraca aktywność skóry. Wykorzystywany w zabiegu żel sprzyja procesom metabolicznym i produkcji melaniny w komórkach oraz działa jako silny antyutleniacz zapobiegający degradacji kolagenu, redukujący powstawanie zmarszczek.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Peeling migdałowy umożliwia wykonywanie zabiegów przez cały rok, również w okresie letnim bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem. Właściwości kwasu migdałowego i doskonała tolerancja przez osoby z cerą wrażliwą umożliwiają wykonywanie zabiegu u osób nietolerujących zabiegów przy użyciu innych kwasów. Peeling migdałowy może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium. Posiada silne właściwości bioochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Powoduje, że skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

Jak należy przygotować się do peelingu?

Każdy rodzaj peelingu wymaga wcześniejszego przygotowania. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających. Wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne). Dwa tygodnie przed peelingiem wskazane jest przygotowanie skóry do zabiegu poprzez stosowanie jednego z kremów zawierających AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 powodując, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny i ujawnia się ewentualna nadwrażliwość na kwas glikolowy. Należy stosować również kremy zawierające hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać lekarz kwalifikujący do zabiegu. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu

Jak przebiega zabieg?

Bezpośrednio przed zabiegiem należy założyć czepek lub opaskę na głowę oraz  zakryć  szyję i dekolt. Następną czynnością jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu i odtłuszczenie powierzchni skóry za pomocą specjalnego płynu lub płatków pre-peel.Miejsca delikatne, tj. okolice oczu i ust zabezpieczamy smarując je wazeliną, aby zmniejszyć odczucie pieczenia i palenia skóry włączamy wentylator chłodzący obszar ciała poddawany zabiegowi. Kiedy pacjent jest gotowy kosmetolog rozpoczyna nakładanie peelingu.

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Peelingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk  są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego. Łuszczenie skóry jest niewielkie, prawie niewidoczne lub w ogóle nie występuje. W przeciwieństwie do peelingów chemicznych Mandel Peel nie wyklucza pacjenta z aktywnego życia.

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegu?

W celu osiągnięcia zadowalających efektów w postaci wyrównania kolorytu skóry. Zabieg powinien być wykonywany, co 21-30 dni w trybie ustalonym przez specjalistę. Z reguły zalecane jest wykonanie około 6-8 zabiegów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:  alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje, stan po krioterapii (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne, skóra podrażniona, uszkodzona, ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej.


Cena:

Peeling  migdałowy 169 zł


Zabieg dostępny:

Peeling Migdałowy Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Ferulac

Czym jest zabieg Ferulac?

Ferulac Peel Clasic i Ferulac Peel Plu to profesjonalne peelingi chemiczne odmładzające skórę ze składnikami aktywnymi zawartymi w nowej generacji liposomach. Idealne w terapii przeciwstarzeniowej i na przebarwienia posłoneczne. Na efekt nie trzeba czekać długo- pojawia się w ciągu kilku dni.

Jak działa Ferulac?

W peelingach tych została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Nośnik ten stanowią wysokiej jakości liposomy - niezwykle małe pęcherzyki, do wnętrza których wprowadzane są składniki aktywne.

 Zastosowanie w peelingach technologii, w której substancja aktywna znajduje się w liposomach umożliwia: zwiększenie transportu substancji aktywnych w najbardziej selektywny sposób, stopniowe i długotrwałe wydzielanie substancji aktywnych, ochronę zawartych w nich substancji aktywnych i zapewnia większą stabilność. Dzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych dodatkowo fosfolipidy, z których zbudowane są liposomy zawierają lipidy fizjologiczne, które regenerują skórę i przywracają jej funkcje ochronne.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Jest to zabieg odpowiedni dla skóry, która zaczyna ulegać procesom starzenia. Stosowany tu preparat posiada właściwości antyoksydacyjne, niweluje wolne rodniki, redukuje stres. Otrzymywany jest z naturalnych produktów roślinnych takich jak ziarna ryżu i kukurydzy, nasion drzew iglastych oraz z kory. Jak należy przygotować się do peelingu?

Każdy rodzaj peelingu lekarskiego wymaga wcześniejszego przygotowania. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających. Wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne). Dwa tygodnie przed peelingiem wskazane jest przygotowanie skóry do zabiegu poprzez stosowanie jednego z kremów zawierających AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 powodując, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny i ujawnia się ewentualna nadwrażliwość na kwas glikolowy. Należy stosować również kremy zawierające hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać lekarz kwalifikujący do zabiegu. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu

Jak przebiega zabieg?

Bezpośrednio przed zabiegiem należy założyć czepek lub opaskę na głowę oraz  zakryć  szyję i dekolt.Następną czynnością jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu i odtłuszczenie powierzchni skóry za pomocą specjalnego płynu lub płatków pre-peel. Miejsca delikatne, tj. okolice oczu i ust zabezpieczamy smarując je wazeliną, aby zmniejszyć odczucie pieczenia i palenia skóry włączamy wentylator chłodzący obszar ciała poddawany zabiegowi. Kiedy pacjent jest gotowy lekarz rozpoczyna nakładanie peelingu.

Jak postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Peelingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk  są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato), alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje, stan po krioterapii (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne, skóra podrażniona, uszkodzona, ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej, doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa.


Cena:

299 zł


Zabieg dostępny:

Ferulac Kraków, Nowy Targ, Żywiec

 

Kwas TCA

Czym jest kwas TCA?

Peeling TCA jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na powierzchniowe defekty skóry. Redukuje płytkie blizny i zmarszczki oraz powierzchniowe przebarwienia skórne. Zaletą tego peelingu jest szybkie uzyskanie efektów estetycznych, czasem nawet już po pierwszym zabiegu

Jak działa kwas TCA?

Na skutek interakcji cząsteczek TCA z białkami naskórka dochodzi do efektu zbielenia lub zeszronienia skóry. Intensywność tego zjawiska świadczy o równomierności i głębokości działania pilingu.

Jakie zapewnia efekty?

Peeling wykonywany za pomocą kwasu trójchlorooctowego może pomóc jeżeli chcemy zlikwidować plamy i przebarwienia, również te spowodowane promieniami słonecznymi. Peeling TCA jest też sposobem na pozbycie się blizn oraz zmarszczek, dzięki czemu zatrzymamy upływ czasu. Dzięki temu zabiegowi skóra stanie się bardziej napięta i jędrna.

Jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczana. Za pomocą specjalnej szpatułki zakończonej bawełnianym wacikiem rozprowadza się odpowiednio stężony TCA. Najczęściej stosowany jest peeling o stężeniu 20-35%, niemniej jednak istnieją peelingi o stężeniu 50%. Podczas zabiegu odczuwalne jest nieprzyjemne pieczenie i palenie. Doznania te można minimalizować stosując zimne okłady lub chłodząc skórę wentylatorem. Podczas procedury skóra pacjenta/ki zaczyna rozjaśniać się, aż do całkowitego zbielenia naskórka. Jest to normalna reakcja, a nieprzyjemne uczucie pieczenia szybko mija.

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Peeling TCA działa jeszcze przez 2-3 dni, wtedy skóra złuszcza się. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona, w niektórych miejscach mogą być widoczne białe plamki. Jednak po kilku minutach skóra robi się gładka i nie widać zabieleń. Właściwe złuszczenie następuje po około 2-3 dniach i trwa kolejne 3-4 dni (w przypadku mocnych peelingów 50% okres złuszczania przedłuża się do 6-7 dni). W tym okresie zalecane jest, aby dana osoba pozostała w domu. Skóra poddana zabiegowi zmienia kolor na brązowy i powstaje na niej skorupka. W kolejnym etapie dochodzi do złuszczenia skóry. Podczas tego procesu nie dochodzi do powstawania ran, krwawienia, wszystko przebiega bezboleśnie. Pacjent/ka musi tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż stary naskórek zejdzie samoistnie. Zabronione jest zdrapywanie płatów schodzącej skóry, w przeciwnym wypadku mogą powstać przebarwienia i blizny. 

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów?

Peeling TCA przynosi korzyści nawet po jednorazowym zastosowaniu. Jeśli skóra danej osoby tego wymaga, można powtarzać zabieg w 4 tygodniowych odstępach.

Jakie są przeciwwskazania do wykonywanie zabiegu?

Zabiegu nie wykonuje się w bardzo słoneczne lato, przeciwwskazania do zabiegu to: opryszczka, nowotwory, okres ciąży i karmienia piersią, skłonność do powstawania bliznowców, zabiegi chirurgiczne na twarzy w obrębie 2 miesięcy, mocno podrażniona skóra, alergie skórne.


Cena:

250 - 350 zł


Zabieg dostępny:

Kwas Tca Kraków, Nowy Targ, Żywiec

 

Peeling Glikolowy

Czym jest peeling Glikolowy?

Należy do alfa-hydroksykwasów (AHA), eliminuje zaskórniki, penetruje w głąb mieszków włosowych, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych tworzących zaskórniki hamując w ten sposób rozwój trądziku.


Jak działa peeling glikolowy?

Kwas glikolowy, po wniknięciu w głąb skóry, stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) oraz wspomaga przepuszczalność naskórka i dynamikę penetracji przez naskórek czynników depigmentacyjnych i witamin.Wielokrotne zastosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działanie na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry oraz do zwiększonej produkcji włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy biologicznych i estetycznych właściwości skóry

Jakie zapewnia efekty?

Zaletą kwasu glikolowego jest to, że poprawia kondycję skóry w każdym wieku. Jest on dostępny w różnych stężeniach. Od zastosowania odpowiedniego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

W stężeniu 15% kwas glikolowy ma bardzo silne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
 Wyższe stężenie 20%-35% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) dają efekt powierzchownego peelingu.

Wysokie stężenie (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Jak wygląda zabieg?

Na początku zabiegu twarz klienta/ki jest dokładnie odtłuszczana za pomocą gąbki nasączonej alkoholem. 70% roztwór kwasu glikolowego jest aplikowany bardzo szybko na twarzy za pomocą dużego aplikatora z końcówką z waty. Takie działanie ma na celu zapewnienie jednakowego czasu kontaktowego na całej powierzchni działania. Nałożenie substancji trwa około 10 sekund, zaś kwas pozostawiany jest na 2 minuty na twarzy klienta. Po upływie tego czasu osoba wykonująca zabieg zmywa kwas glikolowy wacikiem nasączonym alkoholem.

Częstotliwość wykonywania zabiegu?

Zabiegi powinny być powtarzane trzy razy, co dwa tygodnie. Cała kuracja trwa sześć tygodni.

Jak należy postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po aplikacji kwasu glikolowego na twarzy może pojawić się rumień, który zanika po około 4 dniach. Z obszaru poddanego zabiegowi może złuszczać się skóra w pierwszym dniu po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Zabieg nie powinien być wykonywany u osób ze stanami zapalnymi skóry oraz z predyspozycjami do bliznowców.


Cena:

Glikol - 179 zł


Zabieg dostępny:

Peeling Glikolowy Kraków, Nowy Targ, Żywiec

X-Genia

Czym jest X – Genia?

X-Genia oferuje 3 współdziałające technologie: 

 1. Bipolarne fale radiowe rf
 2. Infra-dynamic (stymulacja światłem podczerwonym)
 3. Dermo-masaż (masaż podciśnieniowy, masaż próżniowy)

Zabieg na twarz wykonujemy za pomocą najmniejszej glowicy RF i Vacum

X-Genia  to zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała. Fale radiowe wytwarzają w skórze właściwej energię cieplną, która podgrzewając włókna kolagenowe powoduje intensywne ich skurczenie i naprężenie. Dodatkowo fibroblasty stymulowane są do produkcji nowych włókien.  Efektem zabiegów jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez zwiększenie jej gęstości, jędrności i napięcia, wygładzenie zmarszczek i blizn.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu X-Gemini ?

 Zabieg poprawia napięcie skóry, spłyca zmarszczki, wygładza skórę, zmniejsza kurze łapki, a także niweluję opuchliznę pod oczami, poprawia napięcie policzków, wygładza fałdę nosowo- wargową.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Terapia X - Genia wymaga przeprowadzenia serii zabiegów. Ich ilość zależy od oceny kondycji i właściwości skóry. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 10 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

 Jak działa X - Genia?

X-Genia działa głęboko w skórze stymulując fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Powoduje kurczenie się włókien sprężystych (fibroblastów), a tym samym tonizujące i zagęszczenie tkanek skóry. Poprawia wymianę osmotyczną oraz zwiększa ilość odprowadzanych toksyn, zapewniając rezultaty antycellulitowe i modelujące sylwetkę. Zwiększa natlenienie tkanek, metabolizm lipidów (lipolizy) oraz kurczenie się komórek tłuszczowych.

 Jak wygląda zabieg?

 Zawsze przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem i diagnozę skóry. Analizujemy i doradzamy pielęgnację co pozwoli nam osiągnąć lepsze efekty zabiegu. Zabieg rozpoczynamy terapią RF, czyli zastosowaniem fal radiowych w celu pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny po czym zaczynamy masaż Vacum oraz nakładamy odpowiednie serum i maskę.

 Jak długo trwa zabieg Gemini V?

 Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

 Podczas zabiegu pacjent odczuwa przyjemne ciepło.

 Jak postępować po zabiegu?

 Po przeprowadzeniu zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, może także występować uczucie towarzyszące lekkiemu opaleniu skóry na słońcu.

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

 Uzupełnieniem zabiegu może być nałożenie maseczki z  alg morskich oraz kuracja z witaminą C, które wspomagają syntezę kolagenu, a także potęgują i utrwalają efekty liftingu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

 Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu X - Genia są: ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, ostre zapalenie stawów i kości, ropnie tkanek miękkich, tendencja do krwawienia, zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła, nadciśnienie, żylaki, naczynka, stwardnienie rozsiane, oparzenia, przerwanie ciągłości skóry.

Czy zabieg Gemini V jest propozycją dla Ciebie?

 Zabieg X - Genia przeznaczony jest dla osób z cerą  poszarzałą, pozbawioną blasku, zwiotczałą.


Cena:

240 zł


Zabieg dostępny:

X-Genia Żywiec

Fotoodmładzanie IPL + RF

Czym jest Fotoodmładzania IPL + RF?
 Jest to zabieg  odmładzająco - ujędrniający. Minimalizuje efekty starzenia się skóry, redukuje nadmierną pigmentację, przebarwienia i zaczerwienienia oraz stymuluje produkcję kolagenu, która wzrasta nawet o 90%. W efekcie poprawia się napięcie i koloryt skóry, drobne zmarszczki ulegają redukcji, a rozszerzone pory wyraźnie zmniejszają się.


Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu Fotoodmładzania IPL + RF?
Fotoodmładzanie nie tylko poprawia wygląd, koloryt i teksturę skóry, ale również ją leczy. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry: zmiany naczyniowe takie jak rozszerzone naczynka, "pajączki", nadmierne rumieńce, trądzik różowaty, zaczerwienienia, oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe: przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze.

Jak działa Fotoodmladzania IPL + RF?
Zabieg IPL + RF jest o wiele efektywniejszy od zabiegów samym IPL lub samym RF. Laser uwalnia energię z IPL i RF w tym samym czasie. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy). Własności elektryczne skóry silnie zależą od jej temperatury (tkanka cieplejsza ma niższy opór elektryczny) więc prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie podgrzane światłem i selektywnie je dogrzewa. IPL przenika tylko 2,5 mm w głąb skóry, podczas gdy IPL + RF przenika na głębokość 4 mm, dając znacznie lepsze efekty w usuwaniu głębiej położonych włosów, naczyń krwionośnych, przebarwień skóry czy w fotoodmładzaniu. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć tylko 30%-40% energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy w IPL z RF zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje.


Jak wygląda zabieg?
Zabieg poprzedzony konsultacją wygląda dość niewinnie. Najpierw na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w odpowiedni filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.


Jak długo trwa zabieg Fotoodmładzania IPL + RF?
Długość zabiegu zależy od obszaru, na którym jest on wykonywany. Średnio trwa od kilkunastu minut do pół godziny.


Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?
Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.


Jak się przygotować do zabiegu?
Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem. Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.


Jak postępować po zabiegu?
Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.


Czy są jakieś skutki uboczne?
Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.


Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Fotoodmładzania IPL + RF są: Ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem, stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .Cena:

Twarz: 350 zł
Twarz, szyja:  450 zł
Twarz, szyja, dekolt: 550 zł
Dłonie: 200 - 250 złZabieg dostępny:

Fotoodmładzanie IPL+RF Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Gemini V - twarz

Czym jest Gemini V?


Liporadiologia to urządzenie które prezentuje najnowszą technologię bezinwazyjnego kształtowania i modelowania sylwetki, redukcję tkanki tłuszczowej i walkę z cellulitem, a także zapewniająca efekty ujędrnienia i poprawy owalu twarzy.
Uzyskanie tak wysokiej skuteczności zabiegów osiągnięto dzięki połączeniu najnowszych technologii

 • Fale Radiowe
 • Laser Biostymulacyjny
 • Lipokawitacja ultradźwiękowa
 • Vacum
 • Mechaniczny masaż profilowanymi rolkami


Przy zabiegu na twarz wykorzystujemy  głowice, która emituje Fale Radiowe.
Gemini V to zabieg odmładzający, który poprawia kondycję skóry twarzy. Urządzenie emituję fale RF ( Radio Freqency), które podgrzewając włókna kolagenowe, obkurcza je do pierwotnej długości powodując, że skóra odzyskuje elastyczność i napięcie, a zmarszczki zostają wygładzone Gemini V posiada również funkcję mechanicznego masażu  próżniowego który wpływa pozytywnie na problemy związane z wiotkością skóry. Pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, przyspiesza procesy przemiany materii oraz zwiększa przepływ krwi i limfy.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu Liporadiologia Gemini V?
Zabieg Lipradiologii nie tylko niweluje efekty starzenia, ale działa również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.
Gemini V poprawia napięcie i elastyczność skóry. Wygładza zmarszczki, likwiduje bruzdy wargowo-nosowe. Dzięki Gemini V można także podnieść opadające policzki, zniwelować obwisłości na twarzy oraz poprawić jej owal. Gemini V zmniejsza „worki” pod oczami i „kurze łapki” oraz redukuje zanieczyszczenia, rozszerzonych porów i stanów zapalnychIlu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Terapia Gemini wymaga przeprowadzenia serii zabiegów. Ich ilość zależy od oceny kondycji i właściwości skóry. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 10 zabiegów z częstotliwością raz w tygodniu.

Jak działa  Liporadiologia Gemini V?

Zabieg polega na odpowiednim dawkowaniu fal radiowych, których energia zamieniana jest na ciepło. Przy temperaturze około 40 stopni zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie i odżywienie komórek. Dzięki temu komórki pobudzane są do produkcji kolagenu warunkującego jędrność i elastyczność skóry.

Jak wygląda zabieg?

Zawsze przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadzamy dokładny wywiad z pacjentem i diagnozę skóry. Analizujemy i doradzamy pielęgnację co pozwoli nam osiągnąć lepsze efekty zabiegu.
Zabieg wykonujemy nakładając bardzo cienką warstwę żelu lub oliwki, dobieramy odpowiednią głowicę,  parametry i przystępujemy do zabiegu.

Jak długo trwa zabieg  Liporadiologii ?

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 20 do 40 minut.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu pacjent odczuwa ciepło, co nie wywołuje poczucia dyskomfortu. Zabieg jest całkowicie bezbolesnym i nie wymaga znieczulenia miejscowego.
Jak postępować po zabiegu?Po przeprowadzeniu zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, może także występować uczucie towarzyszące lekkiemu opaleniu skóry na słońcu.


Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Uzupełnieniem zabiegu może być nałożenie maseczki z  alg morskich oraz kuracja z witaminą C, które wspomagają syntezę kolagenu, a także potęgują i utrwalają efekty liftingu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu Liporadiologii są: ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, ostre zapalenie stawów i kości, ropnie tkanek miękkich, tendencja do krwawienia, zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła, nadciśnienie, żylaki, naczynka, stwardnienie rozsiane, oparzenia, przerwanie ciągłości skóry.


Czy zabieg  Liporadiologi  jest propozycją dla Ciebie?

Zabieg Liporadiologi przeznaczony jest dla osób po 25. roku życia. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych.


Cena:

twarz - 190 zł

oczy - 150 zł


Zabieg dostępny:

 Liporadiologia Gemini V Kraków, Nowy Targ

Villa Dermatica

Umów się na zabieg