Oczyszczanie manualne

Czym jest manualne oczyszczanie?

Oczyszczanie manualne skóry polega na wyciskaniu wydzieliny z ujść gruczołów łojowych i innych zmian typu: zaskórniki i prosaki. Nacisk wykonywany jest opuszkami palców, lub łyżeczką Unny. Czasem zmiany,  znajdujące się bardzo głęboko pod skórą, nakłuwa się igłą. Do takich zabiegów skórę przygotowuje się wcześniej odpowiednio dobranymi metodami, pomagającymi rozpulchnić naskórek i poszerzyć ujścia gruczołów, a także ograniczyć bolesność zabiegu.

Do technik przygotowujących należy rozgrzewanie i rozpulchnianie skóry parą z wapozonu. Przed zabiegiem skóra zostaje zdezynfekowana. Zabieg wykonywany jest w rękawiczkach i przy użyciu gazików. Przy oczyszczeniu mechanicznym nie należy usuwać zmian ropnych z widocznym stanem zapalnym, gdyż wydłuża to czas ich gojenia. Po oczyszczaniu mechanicznym można zastosować darsonwalizację-czyli zabieg, który ma działanie dezynfekujące i bakteriobójcze, a na koniec nałożyć maskę ściągającą.

Jak długo trwa zabieg?

Cały zabieg trwa od 1,5 do 2 godzin, w zależności od potrzeb skóry.

Jakie typy skóry kwalifikują się do oczyszczanie manualnego?

Skóry tłuste, grube, z widocznymi zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi, prosakami.


Jak przygotować się do zabiegu oczyszczanie manualnego?

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowania skóry do zabiegu, należy natomiast stosować się odpowiednio do przeciwwskazań.


Ile razy należy powtórzyć zabieg?

W zależności od zanieczyszczenia skóry zabieg można powtarzać nie częściej niż raz na miesiąc.

Czego należy unikać po zabiegu?

Przez kilka pierwszych dni należy unikać słoń, solarium, oraz nie stosować preparatów zawierających alkohol, a także ostrych peelingów.


 Cena:

Oczyszczanie manualne twarzy z maską algową  189 zł

Oczyszczanie manualne pleców 169 zł

Oczyszczanie manualne pleców z algą 200 zł


 Zabiegi dostępne:

 Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg