Wysiłkowe nietrzymane moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Jest to kłopotliwe schorzenie, które dotyka wiele kobiet, w tym kilka milionów Polek. Jego powodem jest nadmierne rozciągnięcie pochwy w wyniku ciąży i porodu, a także wiek - ryzyko wystąpienia u kobiet po okresie menopauzy znacząco wzrasta. Mięśnie podtrzymujące narządy rodne i moczowe ulegają rozluźnieniu, przez co zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. W efekcie pojawia się problem niekontrolowanego nietrzymania moczu. Jest jednak wiele metod aby pozbyć się tego kłopotiwego problemu. Najnowszą z nich jest terapia z użyciem lasera - zabieg bezbolesny, trwający krótko i dający zadawalające rezultaty.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg ?

Terapia jest dedykowana głownie kobietom w młodszym wieku, borykającymi się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu w stopniu umiarkowanym i łagodnym.

Jakie potrzebne są badania do wykonania zabiegu?

Przed zabiegiem powinna wyleczyć ewentualne infekcje gdyż należą do głównych przeciwskazań do terapii.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu to : Ciąża, miesiączka, infekcje intymne, choroby nowotworowe.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu z użyciem lasera trwa od 10 do 15 minut. Terapia ma na celu zwiększenie elastyczności ściany pochwy, ich napięcia oraz nawilżenia. Zabieg jest bezbolesny - pacjentki w jego trakcie odczuwają jedynie nieznaczne ciepło. W jego trakcie wiązka lasera powoduje obkurczenie ścianek pochwy, stymulację kolagenu w błonie śluzowej oraz pobudzenie produkcji glikogenu, czyli polisacharydu odpowiedzialnego za nawilżenie pochwy. Dzięki temu zmniejsza się suchość pochwy, a kobiety, które odczuwały świąd oraz cierpiały z powodu częstych infekcji.

Jakich efektów można się spodziewać ?

Poprzez obkurczenie mięśni dna miednicy powraca normalne funkcjonowanie układu moczowego, a kobieta odzyskuje pewność siebie i komfort życia.

Jakie są odczucia po zabiegu oraz zalecenia po?

Po terapii można niekiedy zaobserwować obrzęk, lekki dyskomfort oraz niewielkie zaczerwienienie, które mijają po upływie ok 1-2 dni. Po terapii należy około 7 dni wstrzymywać się od współżycia.


Cena:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu - 1500 zł


Zabieg dostępny:

Wysiłkowe nietrzymanie moczu Kraków

 

Villa Dermatica

Umów się na zabieg