Analiza Pierwiastkowa Włosów

W trychologii obok badań krwi coraz częściej wykonuje się Analizę Pierwiastkową Włosów, dzięki której walka z wypadaniem włosów, a także z problemami dermatologicznymi na skórze głowy (np. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry) jest znacznie szybsze i skuteczniejsze.

Jak wygląda analiza pierwiastkowa włosów?

Pobranie włosów do badania jest bezbolesne i szybkie. Trycholog pobiera 300 mg (około łyżki stołowej) nie farbowanych włosów z tyłu głowy do analizy, dzięki której poznamy realny skład mineralny w naszym organizmie. Włosy myszą być świeżo umyte szamponem, nie stosować odżywek, masek lakierów lub innych preparatów do stylizacji włosów.  Witaminy i minerały krwi zmieniają się dobowo, zależne od wielu czynników, dodatkowo ich badanie jest drogie, natomiast analiza włosów ukazuje nam naszą historię nawet z ostatnich kilku miesięcy (w zależności od długości pobranej próbki). Dodatkowo tylko z włosów jesteśmy w stanie dowiedzieć się jaka jest zawartość metali ciężkich w naszym organizmie.

Stan naszych włosów, paznokci i skóry jest odzwierciedleniem zmian metabolicznych we wnętrzu naszego organizmu. W większości przypadków problemu z wyglądem zewnętrznym mają złożone przyczyny metaboliczne. Mogą to być zmiany hormonalne (poziom estrogenu, progesteronu, testosteronu), choroby skóry różnego pochodzenia, niektóre leki (szczególnie wtedy kiedy sami się leczymy), zła reakcja na stresory (prowadząca do depresji), intoksykacja, niedobór witamin i minerałów oraz zła dieta.

Dla kogo dedykowana jest analiza pierwiastkowa włosów?

Analiza Pierwiastkowa Włosów jest dla każdej osoby (od 3 roku życia), która chce mieć świadomość na temat funkcjonowania swojego organizmu. Czas trwania poboru próbki to około 30 minut wraz z wypełnieniem ankiety. 1 miesiąc oczekiwania na wyniki.

Działanie na skórę z zewnątrz przynosi skutki chwilowe, natomiast znalezienie odpowiedniego sposobu na naprawę własnej równowagi metabolicznej daje skutki trwałe.

Analiza Pierwiastkowa Włosów umożliwia poznanie własnego organizmu i jego indywidualnych potrzeb, badanie składu mineralnego włosów obrazuje negatywny wpływ pierwiastków toksycznych na organizm.

Zalecona dieta, program suplementacji witaminowo-mineralnej i właściwa aktywność fizyczna na podstawie analizy dają szansę na przywrócenie odpowiednich równowag metabolicznych, dzięki czemu włosy, skóra i paznokcie będą miały "zdrowy" wygląd, a cały organizm będzie dobrze odżywiony. Dobrze dobrane żywienie pozwala zniwelować problemy złej przemiany materii co umożliwia prawidłowe odżywienie i naturalną detoksykację organizmu.

Nasz trycholog pomoże w analizie wyników oraz we wdrożeniu zaleceń w codziennym życiu, tak aby jak najszybciej cieszyć się idealną skórą i włosami.


Cena:

Analiza pierwiastkowa Włosa - 350 zł


Zabieg dostępny:

Analiza pierwiastkowa włosa  Kraków

Villa Dermatica

Umów się na zabieg