Czym jest BOTOX ® ?

Botox Kraków - profesjonalne zabiegi

        
Botox ® jest substancja do leczenia zmarszczek mimicznych twarzy i szyi, spowodowanych kurczeniem się mięśni. Wstrzykiwanie Botoxu ® dotyczy poziomych zmarszczek czoła, pionowych linii miedzy brwiami i tzw. kurzych łapek wokół oczu. Botox ® jest również wykorzystywany w leczeniu nadmiernej potliwości. Botox ® ma działanie prewencyjne, tzn. zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Jak działa Botox ® ?
Po wprowadzeniu przez lekarza niewielkiej ilości preparatu w okolice zmarszczek mimicznych następuje neutralizacja działania neuronów, które odpowiadają za przesyłanie do mięśni impulsu do skurczu. Dzięki neutralizacji mięśnie nie działają przez okres od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, zmarszczki wygładzają się, a mięsień „oducza” się skurczu – dając naturalny i wypoczęty wygląd.


Jak wygląda zabieg?
Botox ® jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Małą ilość preparatu precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy.

    

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15-20 minut.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?
 Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny czuć lekkie ukłucie. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem (np. EMLA) na około 30 minut przed zabiegiem.
 
Kiedy możesz się spodziewać efektów zabiegu?
Zmarszczki całkowicie lub częściowo likwidują się, wyraz twarzy staje się łagodniejszy, wygląda naturalnie, ogólna mimika zastaje zachowana.
Botox ® zaczyna działać już po 2 -3 dniach od momentu wstrzyknięcia. Natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny po 7-10 dniach. Efekt po zabiegu utrzymuje się średnio 6 - 8 miesięcy. Zależy to od indywidualnych cech organizmu.

         

Jak postępować po zabiegu?
Zabieg na ogół nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie, które zwykle ustępuje po około godzinie. Po zabiegu  unikać masażu w miejscach wstrzyknięć, w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu) oraz nie wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres 7 dni po zabiegu

Czy są rekomendowane zabiegi dodatkowe?
Podczas konsultacji poprzedzającej zabieg ostrzykiwania Botox'em ®, lekarz zaproponuje zabiegi przygotowujące skórę do tej procedury sprawiające, że efekty będą jeszcze bardziej zadowalające. Na przykład u osób z dużą wiotkością skóry warunkiem przeprowadzenia zabiegu Botox'em ® będzie wcześniejsza głęboka rewitalizacja skóry mezoterapią igłową.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Botox'u ®?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: okres ciąży i laktacji, miastenia gravis i zespół Lamberta Eatona ( schorzenia neurologiczne), alergia na albuminę ludzką, stosowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów , spektynomycyny, cyklosporyny linkomycyny, tetracykliny, polimyksyny.

   
Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu:
Na całym świecie kliniki wykorzystują Botox ® do zabiegów medycyny estetycznej od 2002, a od przeszło 20 lat stosowany jest w innych dziedzinach medycyny. Botox ® jest zatem substancją sprawdzoną w licznych procedurach, a metoda spłycania zmarszczek wykorzystująca toksynę botulinową typu A należy do najbezpieczniejszych. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.

Na zabiegi z użyciem botoxu zapraszamy do naszych salonów w Krakowie, Nowym Targu i Żywcu


Cena:

Uzależniona jest od jednostek, jedna jednostka koszt 30 zł

Zmarszczka pionowa czoła – 500 zł
Zmarszczka pozioma czoła razem z pionową – 800-900 zł
Zmarszczki całego czoła – 900 - 1000 zł
Zmarszczki wokół oczu – 500 - 600 zł

Nadpotliwość dłoni – 1800 zł
Nadpotliwość stóp – 2200 zł
Nadpotliwość pach – 1500 zł


Zabieg dostępny:

Botox Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg