Juvederme ®

Czym jest zabieg Juvéderme® ULTRA ?

                                                   
Preparaty Juvéderm® ULTRA to nowa generacja wypełniaczy z kwasem hialuronowym produkowanych przez firmę ALLERGAN, światowego lidera na rynku produktów medycyny estetycznej, zarówno chirurgicznej, jak i niechirurgicznej. Wykorzystuje się w nich specjalnie opracowany rodzaj kwasu hialuronowego (HA) odpowiadający temu występującemu w skórze. Jest to naturalny, biodegradowalny żel, który łatwo i łagodnie przenika do skóry, od pierwszej chwili wypełniając uciążliwe zmarszczki i pozostawiając wrażenie delikatności i naturalności. Dzięki temu odczujesz natychmiastową różnicę już po jednym zabiegu.

Jak wygląda zabieg liftingu z zastosowaniem Juvéderm® ULTRA ? 


Preparat Juvéderm® ULTRA wprowadzany jest metodą iniekcji śródskórnej przez lekarza medycyny estetycznej specjalnie przeszkolonego w metodach podawania kwasu hialuronowego.

Ile trwa zabieg ?


Zabieg trwa około 30 – 40 minut


Czy zabieg jest bolesny ?

Dodatek środka znieczulającego do preparatu Juvederm ® ULTRA sprawia, że zabieg z jego użyciem jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta. Unikalna, gładka konsystencja żelu dodatkowo ułatwia podanie i zwiększa precyzję zabiegu.

Jakich efektów możesz się spodziewać ?

                                                
Preparaty Juvéderm® ULTRA naśladują efekt nawilżenia i liftingu, jaki daje naturalnie występujący w skórze kwas hialuronowy (HA), który utrzymuje ją w stanie nawilżenia i elastyczności. Wypełnia i wygładza zmarszczki i blizny potrądzikowe na twarzy, modeluje usta i  inne niedoskonałości konturu twarzy oraz przywraca jej utraconą objętość. Zabiegi z użyciem preparatów Juvéderm® ULTRA najlepiej jest stosować na zmarszczkach określanych jako statyczne – to znaczy w głębokich bruzdach na twarzy widocznych, kiedy twarz jest nieruchoma. Zmarszczki statyczne są spowodowane brakiem elastyczności skóry wynikającym z działania promieni słonecznych, palenia i niestety uwarunkowań genetycznych.

Kiedy widać efekty ?
Efekt zabiegu widoczny jest od razu i utrzymuje się od 8 – 12 miesięcy.

Co należy robić w okresie pozabiegowym ?
Po zabiegu Juvéderm® ULTRA   zalecane jest unikanie przebywania w niskich temperaturach (poniżej 0°C), ekspozycji skóry na słońce i wysokich temperatur (sauna, solarium itp.) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.  

Czy są jakieś skutki uboczne ?

Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk lub siniak. Lekarz wykonujący zabieg z pewnością poradzi sobie z tym problemem. Powyższe objawy szybko ustępują i można je łatwo zamaskować przy pomocy makijażu. Jednakże pamiętaj, by zgłosić się do lekarza prowadzącego, jeżeli któryś z powyższych objawów trwa dłużej niż tydzień, lub pojawiły się u Ciebie inne działania niepożądane. Wszystkie zabiegi wykonywane na skórze niosą ze sobą ryzyko infekcji.

Czy do zabiegu należy się przygotować w sposób szczególny ?
W przeddzień zabiegu, w dniu zabiegu i dzień po należy unikać spożywania alkoholu, aby zapobiec ewentualnemu rozszerzaniu i pękaniu naczynek. Ponadto należy unikać aspiryny, witaminy E oraz niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprom, ketonal). Nie zaleca się też przeprowadzać zabiegu podczas miesiączki.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu ?
Uczulenie na kwas hialuronowy, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, skłonność do występowania blizn przerostowych, ciąża i okres karmienia piersią, terapia antybiotykowa.


Kilka słów o bezpieczeństwie zabiegu:
Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo uczulenia. Zabieg charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Wszystkie preparaty z rodziny Juvéderm® ULTRA przeszły testy kliniczne, a także uzyskały aprobatę FDA, czyli amerykańskiej agencji ds. żywności i leków


 Cena:

od 1200 zł


Zabieg dostępny:

Wypełnianie zmarszczek Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg