Mezoterapia igłowa

Czym jest mezoterapia igłowa?
Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne w głąb skóry, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie koktajle substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie

Jakie problemy skórne można rozwiązać przy jej zastosowaniu?
Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy i ciała. Metodę stosuje się w leczeniu cellulitu i rozstępów, a także w kuracjach ujędrniających, nawilżających i odmładzających. Przynosi znaczące rezultaty w profilaktyce łysienia.

Na czym polega zabieg?
Zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny, przed zabiegiem nanosi się krem znieczulający Emla. Odpowiednio dobrany koktajl substancji leczniczych wstrzykiwany jest do skóry na głębokość około 3-4mm, za pomocą mikro nakłuć w odstępach 5-10mm.


Jak często należy powtarzać procedurę?
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry.  Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów.
W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4-6 zabiegów, co 7-14 dni w zależności od problemu (intensywna 2-miesięczna faza początkowa).  Następnie w fazie pielęgnacyjnej zaleca się wykonanie 1 zabiegu na miesiąc przez okres 3-6 miesięcy.  Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi przypominające co kwartał.

Jakie zapewnia efekty?
Mezoterapia hamuje objawy starzenia, niweluje zmarszczki, zwiększa elastyczność którą tracimy wraz z wiekiem. Dzięki dostarczeniu odpowiednich substancji leczniczych, takich jak kwas hialuronowy, kompleksy multiwitaminowe, składniki mineralne czy aminokwasy stymulowany jest metabolizm komórek, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny oraz poprawia nawilżenie skóry. Skóra wygląda młodziej, jest odżywiona i wypoczęta.
Zabieg świetnie radzi sobie z cellulitem, zastrzyki z kofeiną, L-karnityną, roślinnymi wyciągami z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny poprawiają mikro krążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych, co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej z ud, pośladków i bioder. Przez ostrzykiwanie możemy również pozbyć się rozstępów i blizn.
Mezoterapia dobrze sprawdza się w przypadku wypadania włosów, specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywczych (dekspantenol, krzemionka, minoksydyl, kompleksy multiwitaminowe) pomagają w zahamowaniu procesu.

Co będziesz odczuwać po zabiegu?
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak już po kilku pierwszych dniach odzyskuje swój naturalny koloryt.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?
Zabieg nie może być wykonywany w przypadku alergii, cukrzycy, stanów ropnych i zapalnych skóry, opryszczki oraz u kobiet w ciąży i osób źle tolerujących iniekcje.


Cena:

Mezoterapia igłowa – od 250 zł


Zabieg dostępny:

Mezoterapia Igłowa Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg