Nici hialuronowe

Czym są nici hialuronowe?

Jest to innowacyjna technika używana w dermatologii estetycznej polegająca na linijnym wszczepianiu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry. Nici liftingujące Lift Strong  to najnowsza i najsilniejsza generacja nici haczykowych dostępnych na rynku. Nici posiadają haczyki powstałe drogą tłoczenia - a nie jak wcześniej - nacinania. Dzięki tej metodzie haczyki są grubsze, gęściej osadzone na nici, co znacznie zwiększa siłę uniesienia tkanki (siła ciągu nici to aż 2,7 kg!). Silny efekt liftingujący pozwala na doskonałe konturowanie twarzy i ciała.

Wskazania do zabiegu nici hialuronowych:

 • poprawa owalu twarzy

 • poprawa napięcia skóry policzków i czoła

 • uniesienie brwi i zewnętrznego kącika oka

 • Odbudowę skóry dolnej powieki

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się około roku, w zależności od rodzaju wstrzykniętego kwasu hialuronowego oraz od sposobu pielęgnacji skóry twarzy po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • tendencje do powstawania bliznowców
 • aktywne zakażenia okolicy zabiegu
 • choroba nowotworowa

Jak przygotować się do zabiegu nici hialuronowych.

Wstrzykniecie kwasu hialuronowego przynosi lepsze rezultaty w momencie gdy skora jest dobrze nawilżona.

Aby zapobiec powstaniu siniaczków po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można kilka dni przed zabiegiem zażywać preparaty uszczelniające ściany naczyń krwionośnych.

Jakich rezultatów można  spodziewać się po zabiegu?

Tuż po zabiegu medycyny estetycznej następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy, wynikające z mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Nici liftingujące wprowadzone pod skórę pracują jak mięśnie napinające, podtrzymując tkanki podskórne.

W kolejnym etapie wykorzystywane są biomedyczne właściwości polidioksanonu. Po około 14 dniach od zabiegu, ma miejsce proces neokolagenezy, czyli stymulacji produkcji nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego kwasu hialuronowego.

Dzięki takiej synergii działania uzyskiwane podczas zabiegu efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Utrzymują się średnio około 24 miesięcy – po tym czasie nici rozpuszczają się w tkankach. Dzięki procesom neokolagenezy i pobudzeniu syntezy elastyny i kwasu hialuronowego, skóra poddana zabiegowi po rozpuszczeniu się nici nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu. Dla utrzymania pełnego efektu zalecane jest powtarzanie zabiegu co około 2 lata.


Cena:

Nici first lift barb - jedna nić - 500 zł


Zabieg dostępny:

Nici hialuronowe Kraków

Villa Dermatica

Umów się na zabieg