Niechirurgiczna korekta nosa

Korekcja nosa kwasem hialuronowym.

Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest stosowana w przypadku niewielkich wad. Choć tradycyjna operacja nosa jest najpopularniejszym rodzajem operacji plastycznej, to jednak korekcja nosa kwasem hialuronowym jest dużo tańsza i bezpieczniejsza. Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest dużo mniej inwazyjną metodą poprawy wyglądu. Efekty korekcji nosa utrzymują się przynajmniej 1 - 2 lata. Ponadto korekcji nosa kwasem są widoczne niemal od razu.

Jak wygląda zabieg korekty nosa?

Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty nosa wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Po wstrzyknięciu kwasu o konsystencji zbliżonej do galaretki lekarz modeluje substancję, ugniatając tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający, a sam preparat ma w składnie lidokainę, która uśmierza ból. Jedynie pierwsze wkłucie igły może być nieprzyjemne.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg nadaje nosowi ładne proporcje. Pozwala go wymodelować np. zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować "siodełko", a ponadto czubek nosa delikatnie unieść - z wiekiem często opada i sprawia, że twarz ma "nasępiony" wygląd. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu w ok. 80% przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia i "układa". Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultację i razem z lekarzem ocenia efekt.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie ma śladów, następnego dnia nos może być nieco powiększony, ale na tyle subtelnie, że większość osób tego nie zauważy. Rzadko pojawiające się maleńkie krwinki mogą wystąpić u osób wrażliwych na iniekcję. Wchłaniają się mniej więcej po tygodniu.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu korekty nosa?

Efekty korekcji utrzymują się około 1-2 lata. Mniej więcej po takim czasie na wizycie kontrolnej lekarz określa, kiedy i w jakiej ilości należy uzupełnić preparat, aby utrzymać pożądany efekt.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu korekty nosa?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nie różnią się od tych, które dotyczą stosowania kwasu w innych miejscach ciała. Standardowo nie wykonuje się go podczas ciąży, karmienia, a także wtedy, gdy skóra w tym miejscu zmaga się z infekcją. Należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny, trzeba też unikać alkoholu.


Cena:

niechirurgiczna korekta nosa - od 1200 zł


Zabieg dostępny:

niechirurgiczna korekta nosa Kraków

Villa Dermatica

Umów się na zabieg