Krioterapia

Czym jest krioterapia i jak wygląda zabieg?

Krioterapia miejscowa polega na zastosowaniu bardzo niskiej temperatury, która specjalnym urządzeniem aplikowana jest do miejsca zmienionego chorobowo. Dzięki temu doprowadza się do zamarzania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji niszczenia tkanki. Krioterapia miejscowa stosowana jest do leczenia następujących zmian skórnych takich jak:

  • Brodawki wirusowe: potocznie zwane również kurzajkami, wywołana przez zakażenie wirusem HPV, mające wygląd grudkowej zmiany skórnej; szczególnie często występują u dzieci, jednak również bywa, że zmagają się z nimi dorośli.
  • Włókniaki: To miękkie guzy lub guzki, zwykle workowato zwisające, dające się często wprowadzić w głąb skóry przez ucisk palcem. Występujące licznie, nie są bolesne. Raczej nie ustępują samoistnie.
  • Mięczak zakaźny: narośl skórna, objawiająca się zmianami na skórze o charakterze twardych woskowo-białych guzków, o dużej zakaźności, występują licznie, najczęściej na skórze rąk, twarzy i narządów płciowych, jak również na błonach śluzowych.
  • Znamiona barwnikowe: zmiana skórna, o wyglądzie plamy jasnobrązowej lub ciemnobrązowej barwy, wrodzona lub nabyta.
  • Nadmierne rogowacenie naskórka: jest ono spowodowane m.in. zmniejszonym wydzielaniem łoju i potu, w wyniku czego skóra robi się sucha i pokrywa się zrogowaciałą warstwą naskórka. Schorzenie uciążliwe nie tylko ze względów estetycznych, ale również braku komfortu w miejscach dotkniętych zmianą- najczęściej łokci, pięt.
  • Róg skórny: brodawkowaty rozrost naskórka charakteryzujący się nadmiernym rogowaceniem. Pojawia się najczęściej na skórze u osób starszych, w miejscach eksponowanych na promieniowanie słoneczne. Róg skórny przybiera postać stożkowatego tworu, najczęściej niewielkich rozmiarów.
  • Łysienie plackowate: Przyczyna występowania może być związana z występowaniem różnego rodzaju zaburzeń immunologicznych takich jak: niedokrwistość złośliwa, zapalenie tarczycy, atopowe zapalenie skóry oraz uwarunkowania genetyczne.

Jakie są rezultaty zabiegu?

Ograniczenie krążenia w danym miejscu, zwolnienie metabolizmu, zmniejszenie napięcia mięśni i zmniejszenie bólu poprzez uruchomienie wewnętrznej reakcji przeciwbólowej, poprawa ukrwienia i przyswajania tlenu w tkankach, pobudzenie receptorów zimna, zmniejszenie aktywności receptorów ciepła, powstawanie zmian naczynioruchowych, zahamowanie stanu zapalnego, zmniejszenie lub ustąpienie obrzęków.

Kiedy nie stosować zabiegu?

Nietolerancja zimna, obecność miejscowych odmrożeń, nowotwory, niedoczynność tarczycy, miejscowe zaburzenia ukrwienia, znaczna niedokrwistość
, ropno-zgorzelinowe zmiany skórne, wyniszczenie i wychłodzenie organizmu, zaawansowana miażdżyca.


Cena:

3 zmiany 120 zł

Każda kolejna 30 zł


Zabiegi dostępne:

Krioterapia Kraków, Nowy Targ,

 

Villa Dermatica

Umów się na zabieg