Metabolic Balance®

Czym jest Metabolic Betabolic® ?

Metabolic balance to kompleksowy program przemiany materii regulujący wagę ciała stworzony przez lekarzy i dietetyków

Z jego pomocą przestawią Państwo dotychczasowy sposób odżywiania na zdrowy, wyrównany i indywidualnie do Państwa dopasowany profil żywienia. Podstawę tworzy indywidualny plan żywienia, bazujący na wynikach badań laboratoryjnych oraz podanych przez Państwa informacji dotyczących zdrowia.

Cztery fazy planu prowadzą Państwa do sukcesu i umożliwiają:

1. długotrwale rozwiązać problemy wagi ciała

2. wsparcie i utrzymanie zdrowia

Jak działa Metabolic Balance® ?

Państwa indywidualny plan Żywienia łączy "chemię" ciała z "chemią" wybranych artykułów spożywczych, tworząc nową równowagę metaboliczną. Spożywacie Państwo normalne artykuły spożywcze, które nie tylko są zdrowe i zawierają składniki odżywcze, lecz które są państwu potrzebne, aby doprowadzić "zaburzoną" przemianę materii do stanu równowagi. Opracowany dla Państwa plan jest ściśle związany z Waszym stanem zdrowia.

W jaki sposób Metabolic Balance redukuje wagę ciała ?

Dzięki indywidualnego planu żywienia Państwa organizm otrzymuje wszelkie zdrowie i potrzebne składniki odżywcze. Wybór artykułów spożywczych nie przebiega na zasadzie obliczeń ich wartości kalorycznych, zawartości tłuszczu, białek czy węglowodanów. Kryterium wyboru produktów spożywanych jest wyłącznie ich wpływ na Państwa gospodarkę hormonalną. Dzięki temu, pobudzacie Państwo zdrową przemianę materii jak i prawidłowe wydzielanie insuliny. Stosując proste zalecenia przygotowywania i spożywania posiłków utrzymają Państwo długotrwale pożądaną wagę ciała i wzmocnioną gospodarkę hormonalną.

Wszystko co spożywamy wpływa na naszą gospodarkę hormonalną.

To ona kształtuje nasze zdrowie, wygląd a nawet zachowanie. Nie zdajemy sobie sprawy jak dalekie są konsekwencje naszych błędów dietetycznych np. brak kwasów omega 3 - może spowodować depresję, a pokarmy wysokowęglowodanowe nasilają trądzik. Każdy z nas jest inny, ma inną konstelację hormonalną. Różnica między kobietami a mężczyznami czy dwudziestolatkiem a pięćdziesięciolatkiem jest ogromna, dlatego też nie można zalecić Wszystkim tych samych produktów żywieniowych. Dlatego metabolic balance został stworzony wyłącznie dla Ciebie, dostosowany do Twojej osobistej chemii ciała. 

Co to jest efekt jo-jo ? Czy można go uniknąć ?

Efekt jo-jo to wahania wagi związane z odchudzaniem. po zakończeniu diety odchudzającej dochodzi do ponownego przyrostu masy ciała w bardzo krótkim czasie. Co gorsza, waga może być wyższa niż ta z jaką rozpoczynaliśmy odchudzanie! Szybki przyrost masy ciała po diecie odchudzającej bierze się głównie z tego, że nieumiejętnie odżywiamy się po zakończeniu odchudzania. Większość osób po uzyskaniu wymarzonej wagi wraca do starych nawyków żywieniowych.

Program Metabolic Balance to nie dieta - to skrojona na miarę koncepcja racjonalnego żywienia. W programie i po nim nie następuje efekt jo-jo, ponieważ organizm otrzymuje wszystkie substancje, których potrzebuje. Celem kompleksownego programu przemiany materii metabolic balance jest zdrowe funkcjonowanie hormonów, które regulują przemianę materii, dając w efekcie zdrowe funkcjonowanie całego ciała.

Wyniki, które mogą Państwo osiągnąć przy pomocy fachowego prowadzenia programu Metabolic Balance:

Redukcja wagi ciała - Poprzez zmianę żywienia- bez głodowania i poszczenia, bez stosowania suplementów diety, pigułek i lekarstw - łagodne regulowanie wagi ciała.

Utrzymanie wagi ciała - Efekt jo-jo - szybkie chudnięcie i ponowne tycie jako efekt wielu diet - nie grozi. Kto raz przestawia sposób żywienia i przestrzega podstawowych reguł, pozostaje w swojej docelowej wadze ciała.

Witalność i wydajność - Zmiana sposobu żywienia podnosi ogólne samopoczucie ciała i ducha. Prowadzi do zdrowego, witalnego wyglądu, wzrostu fizycznej i psychicznej wydajności, zwiększonej koncentracji i równowagi emocjonalnej. Już po kilku dniach odczuwa się ogólne wzmocnienie. Zmęczenie po posiłku i ociężałości zamieniają się w przybierającą energię i witalność. Rekreacja i ruch dodatkowo wspomagają proces przemiany materii.

Ładne ciało - Szczególnie u kobiet redukujących wagę ciała nie zaobserwowano powstawania zmarszczek na twarzy i innych częściach ciała. Ciało pozostaje jędrne i gładkie tracąc na wadze w obrębie podściółki tłuszczowej, a nie w tkankach mięśniowych i łącznych.

W program Metabolic Balance obejmuje:

* analizę krwi obejmującą 36 parametrów 

* opracowanie i weryfikację planu żywieniowego przez Instytut Medyczny w Isen w Niemczech

* wizytę ze szczegółowym omówieniem i odebraniem planu

* jadłospis przygotowany w oparciu o indywidualny plan żywieniowy

* sześć wizyt kontrolnych dowolnie rozłożonych w czasie, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta

mgr Aleksandra Matuła

Dietetyk - opiekun Metabilic Balance

praktykujący kosmetolog, nauczycielakademicki


Cena:

Konsultacja bezpłatna

Program Metabilic Balance - 2500 zł


Dostępność:

Kraków