Innowacyjna depilacja laserowa Light Sheer Desire

NAJNOWSZY I NAJSKUTECZNIEJSZY SYSTEM DO TRWAŁEJ  DEPILACJI LASEROWEJ

Innowacyjne zabiegi depilacji laserowej wykonujemy przy użyciu lasera diodowego LIGHTSHEER® DESIRE™ firmy LUMENIS. Jest to najnowszy, najszybszy i jednocześnie najmocniejszy system z serii LightSheer®

Dzięki zastosowaniu w głowicy zabiegowej systemu chłodzącego oraz „technologii zasysania” zabieg jest  bezbolesny.  Jednocześnie znacznie powiększone okienko zabiegowe pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu.

Lightsheer® Desire™ to system medyczny posiadający certyfikat FDA – certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków). Lightsheer® Desire™ usuwa zbędne owłosienie w tym leczy schorzenia takie jak hirsutyzm (czyli nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi – zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-10 jest to jednostka chorobowa L68.0)

 

                               

Jak działa zabieg?

Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego dzięki specjalnie skondensowanej wiązce światła, emitowanego przez laser. Wiązka ta jest dobrana taki w sposób, aby poprzez podgrzanie mieszka "zniszczy" zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. W wyniku takiego działania sam mieszek zostaje uszkodzony i przestaje produkować włosy. 

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej light sheer ??

 Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Zabiegi na nogach bądź plecach będą bardziej pracochłonne, natomiast te na twarzy mogą zając kilka minut. Dzięki LIGHTSHEER depilacje wykonamy w krótszym czasie dzięki dodatkowej głowicy .

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

 Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu jest uzależniony od progu indywidualnej wrażliwości na ból, który różni się u każdego człowieka. W naszym salonie oferujemy Państwu zabieg depilacji laserowej najnowszym sprzętem LIGHTSHEER, który posiada 2 głowice które znacznie niwelują ból a wręcz działają bezboleśnie. Należy również pamiętać, że miejsca, gdzie skóra jest bardziej opalona, będą podczas depilacji bardziej wrażliwe na ból.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazania do zabieg trwałej depilacji laserowej : Ciąża, włosy: rude, siwe, blond, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, skłonność do przebarwień - możliwość wykonania próby laserowe min. 1 dzień przed zabiegiem, aktywne infekcje skóry, cukrzyca (niewyrównana),, łuszczyca (w miejscu zmienionym chorobowo,aktywna faza), padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców (keloidów); metalowe implanty, rozrusznik serca, potwierdzona nadwrażliwość na światło, nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe na skórze, nowotwory i guzy

Jak się przygotować do zabiegu?

Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj preparaty nawilżające (Dermosan, Nanobase, Alantan Plus) tydzień wcześniej, szczególnie przy depilacji laserowej nóg.

-Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

-Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4-8 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób należy zakończyć tydzień wcześniej.

-Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami, Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.

-Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

-Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

-Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

- Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

-Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.

Jak postępować po zabiegu?

-Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

-Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.

-Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki, które ustępują po kilku godzinach.

1. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

-myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,

-nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),

-stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool,

-delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,

-preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

2. Nie wolno stosować:

leków uczulających na słońce,

dziurawca, nagietka,

kosmetyków i leków złuszczających - min. do 2 tygodni po zabiegu,

kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.

3. Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami.

4. Nie korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.

5. Kolejne zabiegi należy wykonać w odstępach 4-12 tygodniowych.

Czy są jakieś skutki uboczne?

  • Istnieje możliwość wystąpienia rumienia i/lub obrzęku okołomieszkowego. Nasilenie i czas trwania tych objawów jest zwykle krótkotrwałe i ustępuje po 2-3 dniach.

  • Wysiewy opryszczki zwykłej nie są zbyt częste, może jednak dojść do ich wystąpienia zwłaszcza u osób cierpiących na częste nawroty tej infekcji oraz poddawania zabiegowi skóry okolicy ust, okolicy łonowej lub rejonu bikini.

  • Ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej jest wyjątkowo niskie, jakkolwiek infekcja może pojawić się jako następstwo uszkodzenia naskórka.

  • U nielicznych osób mogą wystąpić przejściowe zaburzenia barwnikowe w postaci przebarwień i odbarwień i utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni po zabiegu. Występowanie zmian barwnikowych obserwuje się najczęściej u osób z ciemną karnacją i skórą opaloną.

  • Częstym zjawiskiem jest rozjaśnienie tatuaży, zmian barwnikowych oraz zaniknięcie piegów.

Czy włosy znikną na stałe?

Do tej pory nie wynaleziono rodzaju depilacji, która w 100% usuwałby niechciane owłosienie. Zabiegi depilacji laserowej wykonane laserem diodowym LightSheer min. 3 razy pozwalają na istotne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, jak również całkowite usunięcie. Zdarza się, że włosy mogą odrosnąć z przyczyn fizjologicznych (min. zaburzenia hormonalne, ciąża) ale nigdy nie będzie to stan jak przed rozpoczęciem serii zabiegów. 


Cena:

Klatka piersiowa  209  zł*

Brodawki piersiowe  79 zł*

Brzuch  219 zł*

Linia Brzucha  89 zł*

Plecy  299 zł*

Pachy  149 zł*

Ramiona  189 zł*

Przedramiona  189 zł*

Dłonie  109 zł*

Stopy  109 zł*

Pośladki 159 zł*

Bikini 169 zł*

Bikini głębokie  269 zł*

Uda  269 zł*

Łydki z kolanem 309 zł*

Całe nogi 430- 499 zł*

* + 10 zł Kraków

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020


Zabieg dostępny:

Depilacja laserowa Kraków, Nowy Targ, Żywiec, 

Villa Dermatica

Umów się na zabieg