Innowacyjne zamykanie naczyń krwionośnych

Innowacyjny zabieg zamykania naczynek laserem LIGHTSHEER® DESIRE™

Około 50% do 60% mężczyzn i kobiet ma bardzo nieestetyczne naczynka krwionośne na nogach. Chociaż wciąż jeszcze jako metodę usuwania płytkich naczyń krwionośnych wybierana jest skleroterapia, wiele naczynek może się okazać zbyt małe aby skutecznie wstrzyknąć w nie preparat bądź pacjenci czują obawę przed tak inwazyjną metodą. System LightSheer daje możliwość zastosowania metody alternatywnej zamiast bolesnych zastrzyków.


Fala o długości 800 nm jakie emituje LightSheer™ Diode Laser System jest wykorzystywana ze znakomitymi efektami do leczenia teleangiektazji kończyn dolnych czyli obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych, potocznie nazywanych "pajączkami naczyniowymi" na nogach. Leczenie żył przez fotokoagulację naczynia pod wpływem temperatury, jaką wytwarza się przy absorbcji energii lasera przez  methemoglobinę w czerwonych krwinkach w naczyniach krwionośnych, detoksyhemoglobinę w zmianach niebieskich.

System ten uzyskał w styczniu 1998 roku atest amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA na wykorzystanie go właśnie w tym celu. Badania przeprowadzone w Szkole Medycznej Uniwersytetu Harvarda dowiodły, iż zastosowanie lasera diodowego jest bezpieczne i daje doskonałe efekty.

Dobór parametrów w zależności od typy i koloru naczynia decyduje o skuteczności zabiegu. W przypadku naczyń, należy wziąść pod uwagę: głębokość, średnicę, ciśnienie oraz poziom dotlenienia (naczynie może być różowe, czerwone aż do fioletowego i niebieskiego)

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi zamykania naczynek laserem LIGHTSHEER® DESIRE™?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła, ukłucia, przy czym zaraz ustępują

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: Ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem, stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .


Cena:

pojedyncza zmiana (jedno naczynko) od 100- do 200 zł,

10 min pracy lasera 359 zł

20 min pracy lasera 600 zł

30 min pracy lasera 900 zł

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020


Zabieg dostępny:

Zamykanie naczynek Kraków, Nowy Targ, Żywiec,

Villa Dermatica

Umów się na zabieg