Zamykanie naczynek Laserem medycznym

Zabieg zamykania naczynek laserem medycznym

Rozszerzone naczynka krwionośne stanowią częsty problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie i nogach. Może towarzyszyć im rumień, który nasila się pod wpływem emocji, a następnie pojawiają się drobne, rozszerzone naczynka. Popękane naczynka pojawiają się pod wpływem zimnych lub gorących temperatur, ich gwałtownej zmiany, emocji, słońca, wiatru i picia alkoholu. Podatne na pękanie naczynek są osoby z suchą, cienką i delikatną skórą, która gwałtowniej reaguje na bodźce zewnętrzne.

                                                  Przed zabiegiem                                                 Zaraz po zabiegu

Pod względem zmian naczyniowych i przebarwień światło lasera musi być absorbowane przez oksyhemoglobinę i melaninę, dwa składniki, które nadają się do zmian barwy. Długość fali lasera KTP model VINCI G – 5 przy długości fali 523 nm jest to idealne rozwiązanie do leczenia powierzchni łagodnych zmian naczyniowych i pigmentowych. Dzięki wysokiej mocy i krótkiego czasu trwania impulsu daje prawdziwą fototermolizę i eliminuje selektywnie pooperacyjne skazy krwotoczne (np. skazy naczyniowe)

Siła absorbacji jest idealna do leczenia następujących zmian:

Rozszerzenie naczyń włosowatych – nieprawidłowe rozszerzenie mniejszych lub większych naczyń włosowatych i tętniaki (tętniczki) powszechnie występujące na powierzchni twarzy lub nóg

Naczyniaki – nowotwór / guz powstający z naczyń krwionośnych i limfatycznych

  • Guzki „pajączki” - lekko uniesione czerwone grudki, które przypominają kształt pająka

  • Guzki”wisieńki” - plamki Campbella de Morgana są czerwonymi plamkami na skórze, nie znikającymi pod wpływem ucisku. Występują głównie u osób w starszym wieku i nie mają większego znaczenia klinicznego.

Pajączki – małe naczynka znajdujące się na nogach

 

                            Przed zabiegiem                                                                         Zaraz po zabiegu

Jak wygląda zabieg?

Zabieg poprzedzony jest zawsze konsultacją wykluczającą wszelkie przeciwwskazania. Ustala się kierunek przepływy krwi w naczynkach. Następnie specjalnie wybraną głowicą aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów. Światło lasera przechodzi przez skórę i po zatknięciu z barwnikiem krwi – hemoglobiną, zamienia się w ciepło i trwale zamyka naczynia. Światło lasera nie uszkadza innych struktur i tkanek, przez co nie powstają blizny

 

                      Przed zabiegiem                                                                         Zaraz po zabiegu

Jak długo trwa zabieg zamykania naczynek laserem medycznym ?

Długość zabiegu zależy od obszaru, na którym jest on wykonywany. Średnio trwa od kilkunastu minut do pół godziny.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła, ukłucia, przy czym zaraz ustępują

Jak się przygotować do zabiegu?

Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 2 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem. Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym zabiegowi wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.

  

                     Przed zabiegiem                                                                               Zaraz po zabiegu

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

    

                 Przed zabiegiem                                                                                    Zaraz po zabiegu

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: Ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem, stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .


Cena:

pojedyncza zmiana (jedno naczynko) od 100- do 200 zł,

plamka rubinowa   100 zł

15 min pracy lasera 359 zł (mniej więcej cała twarz)

30 min pracy lasera 600 zł

45 min pracy lasera 900 zł

60 min pracy lasera 1100 zł


Zabieg dostępny:

Zamykanie Naczynek Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg