Klamry na wrastające paznokcie

Problem wrastania paznokcia w skórę palca najczęściej dotyczy tzw. dużego palucha u stóp. Profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja stóp może w dużej mierze pomóc w bez inwazyjnym zapobieganiu wrastaniu płytki paznokcia w skórę.

Jeśli problem wrastania paznokcia dopiero zaczyna się tzn. dana osoba odczuwa lekki ból i widzi małe wybrzuszenie na skórze łączącej się z bokiem paznokcia, to jest to czas, w którym powinna skorzystać z zabiegu.  .

Klamry na wrastające paznokcie - wskazania

We wczesnym etapie rozwoju schorzenia do korekty wrastającego paznokcia można zastosować założenie tzw. klamr. Działają one poprzez spłaszczenie płytki paznokcia albo zmianę kierunku wzrostu paznokcia.

Klamry mogą być stosowane w przypadku silnego wrastania paznokci i w stanach jego nawrotu oraz jeśli chirurgiczna korekta polegająca na wycięciu części paznokcia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a odrastający paznokieć zaczyna znów wrastać.

Zalety klamry

Bezbolesność i bezkrwawość. Podczas nakładania klamry na Twoje stopy nie poczujesz żadnego bólu, czy przykrego dyskomfortu. W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnego, który nie tylko jest bolesny, ale też wyklucza Cię towarzysko na kilka dni. Jest nieinwazyjną metodą.

Zastosowanie

  • wrastające paznokcie,
  • specyficzne kształty paznokci (paznokcie zagięte i rurkowate),
  • zaburzenia wzrostu paznokcia, a także nieprawidłowy tor wzrostu paznokcia u cukrzyków,
  • grzybica paznokcia i stany zapalne łożyska paznokcia lub wału paznokciowego, a także uciski w obrębie naskórkowym.

Klamry plastikowe

Stosowane są w przypadku wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokcia. Nie może wówczas występować stan zapalny. Założenie takiej klamry przynosi natychmiastową ulgę.

Czas noszenia takiej klamry, okres kilku miesięcy.


Cena: 

Klamra plastikowa - 70 zł


Zabieg dostępny: 

Kraków, Nowy Targ


 Klamry Onyclip

To system korekty paznokci z możliwością dokładnego dozowania naprężeń, dający się zastosować w przypadku paznokci wszelkich kształtów przy:

* paznokciach wrastających o jedno i obustronnie podwiniętych brzegach,
* nadmiernej granulacji
* częściowej lub kompletnej resekcji paznokci
* podrażnienia wałów paznokciowych

Onyclip łączy najwyższy komfort noszenia z prostotą użycia. Paski korekcyjne wykonane są z twardej sprężystej stali (szerokość 3mm, grubość 0,10 lub 0,15mm). Pasek Onyclip można dostosować formą do każdego paznokcia dowolnie regulując siłę jego oddziaływania.


Cena: 

Klamra metalowa - 100 zł


Zabieg dostępny: 

Kraków, Nowy Targ

Villa Dermatica

Umów się na zabieg