Klamry na wrastające paznokcie

Problem wrastania paznokcia w skórę palca najczęściej dotyczy tzw. dużego palucha u stóp. Profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja stóp może w dużej mierze pomóc w bez inwazyjnym zapobieganiu wrastaniu płytki paznokcia w skórę.

Jeśli problem wrastania paznokcia dopiero zaczyna się tzn. dana osoba odczuwa lekki ból i widzi małe wybrzuszenie na skórze łączącej się z bokiem paznokcia, to jest to czas, w którym powinna skorzystać z zabiegu.  .

Klamry na wrastające paznokcie - wskazania

We wczesnym etapie rozwoju schorzenia do korekty wrastającego paznokcia można zastosować założenie tzw. klamr. Działają one poprzez spłaszczenie płytki paznokcia albo zmianę kierunku wzrostu paznokcia.

Klamry mogą być stosowane w przypadku silnego wrastania paznokci i w stanach jego nawrotu oraz jeśli chirurgiczna korekta polegająca na wycięciu części paznokcia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a odrastający paznokieć zaczyna znów wrastać.

Klamry hakowe VHO

Są najbardziej zaawansowane zarówno pod względem konstrukcji jak i aplikacji.  Wykonane są ze stali chirurgicznej i składają się z trzech, odpowiednio wyprofilowanych części, które dopasować można do każdego paznokcia.  Co więcej, możliwe jest również jej założenie nawet w przypadku występowania stanu zapalnego. Dzięki odpowiedniemu, a co ważne, bezbolesnemu umocowaniu, klamry do paznokci, już chwilę po zabiegu, nasze dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszają. Dzieje się tak za sprawą odciągniętych na boki paznokci. Co ważne, boki takiej klamry zawsze pokrywane są dodatkowo masą akrylową, dzięki której po zabiegu możesz cieszyć się nie tylko zdrowymi stopami, ale i całymi rajstopami. 

Zalety klamry VHO

Bezbolesność i bezkrwawość. Podczas nakładania klamry na Twoje stopy nie poczujesz żadnego bólu, czy przykrego dyskomfortu. W przeciwieństwie do zabiegu operacyjnego, który nie tylko jest bolesny, ale też wyklucza Cię towarzysko na kilka dni. Jest nieinwazyjną metodą.

Zastosowanie

  • wrastające paznokcie,
  • specyficzne kształty paznokci (paznokcie zagięte i rurkowate),
  • zaburzenia wzrostu paznokcia, a także nieprawidłowy tor wzrostu paznokcia u cukrzyków,
  • grzybica paznokcia i stany zapalne łożyska paznokcia lub wału paznokciowego, a także uciski w obrębie naskórkowym.

Cena: 

Klamra hakowa VHO - 180 zł


Zabieg dostępny: 

Kraków


Klamry plastikowe

Stosowane są w przypadku wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokcia. Nie może wówczas występować stan zapalny. Założenie takiej klamry przynosi natychmiastową ulgę.

Czas noszenia takiej klamry, okres kilku miesięcy.


Cena: 

Klamra plastikowa - 50 zł


Zabieg dostępny: 

Kraków, Nowy Targ, Żywiec


 Klamry Onyclip

To system korekty paznokci z możliwością dokładnego dozowania naprężeń, dający się zastosować w przypadku paznokci wszelkich kształtów przy:

* paznokciach wrastających o jedno i obustronnie podwiniętych brzegach,
* nadmiernej granulacji
* częściowej lub kompletnej resekcji paznokci
* podrażnienia wałów paznokciowych

Onyclip łączy najwyższy komfort noszenia z prostotą użycia. Paski korekcyjne wykonane są z twardej sprężystej stali (szerokość 3mm, grubość 0,10 lub 0,15mm). Pasek Onyclip można dostosować formą do każdego paznokcia dowolnie regulując siłę jego oddziaływania.


Cena: 

Klamra metalowa - 100 zł


Zabieg dostępny: 

Kraków, Nowy Targ