Ferulac

Czym jest zabieg Ferulac?

Ferulac Peel Clasic i Ferulac Peel Plu to profesjonalne peelingi chemiczne odmładzające skórę ze składnikami aktywnymi zawartymi w nowej generacji liposomach. Idealne w terapii przeciwstarzeniowej i na przebarwienia posłoneczne. Na efekt nie trzeba czekać długo- pojawia się w ciągu kilku dni.

Jak działa Ferulac?

W peelingach tych została wykorzystana innowacyjna technologia transportu substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Nośnik ten stanowią wysokiej jakości liposomy - niezwykle małe pęcherzyki, do wnętrza których wprowadzane są składniki aktywne.

 Zastosowanie w peelingach technologii, w której substancja aktywna znajduje się w liposomach umożliwia: zwiększenie transportu substancji aktywnych w najbardziej selektywny sposób, stopniowe i długotrwałe wydzielanie substancji aktywnych, ochronę zawartych w nich substancji aktywnych i zapewnia większą stabilność. Dzięki zdolności stopniowego uwalniania substancji aktywnych i skutecznego ich wchłaniania wystarczy niewielka ilość preparatu, co znacznie redukuje ryzyko pojawienia się szkodliwych skutków ubocznych dodatkowo fosfolipidy, z których zbudowane są liposomy zawierają lipidy fizjologiczne, które regenerują skórę i przywracają jej funkcje ochronne.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Jest to zabieg odpowiedni dla skóry, która zaczyna ulegać procesom starzenia. Stosowany tu preparat posiada właściwości antyoksydacyjne, niweluje wolne rodniki, redukuje stres. Otrzymywany jest z naturalnych produktów roślinnych takich jak ziarna ryżu i kukurydzy, nasion drzew iglastych oraz z kory. Jak należy przygotować się do peelingu?

Każdy rodzaj peelingu lekarskiego wymaga wcześniejszego przygotowania. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, opalać skóry, stosować środków samoopalających. Wywiad medyczny (uwzględnia przebyte i istniejące choroby, alergie, wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej, przyjmowane leki i inne). Dwa tygodnie przed peelingiem wskazane jest przygotowanie skóry do zabiegu poprzez stosowanie jednego z kremów zawierających AHA w stężeniu 8-10% – obniżają pH skóry z 5,5 do 4,5 powodując, że właściwy zabieg jest bardziej efektywny i ujawnia się ewentualna nadwrażliwość na kwas glikolowy. Należy stosować również kremy zawierające hydroquinon lub inne związki wybielające – w przypadku leczenia przebarwień, właściwy preparat pomoże dobrać lekarz kwalifikujący do zabiegu. Mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu

Jak przebiega zabieg?

Bezpośrednio przed zabiegiem należy założyć czepek lub opaskę na głowę oraz  zakryć  szyję i dekolt.Następną czynnością jest dokładne oczyszczenie skóry z makijażu i odtłuszczenie powierzchni skóry za pomocą specjalnego płynu lub płatków pre-peel. Miejsca delikatne, tj. okolice oczu i ust zabezpieczamy smarując je wazeliną, aby zmniejszyć odczucie pieczenia i palenia skóry włączamy wentylator chłodzący obszar ciała poddawany zabiegowi. Kiedy pacjent jest gotowy lekarz rozpoczyna nakładanie peelingu.

Jak postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Peelingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk  są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato), alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje, stan po krioterapii (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne, skóra podrażniona, uszkodzona, ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej, doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa.


Cena:

299 zł


Zabieg dostępny:

Ferulac Kraków, Nowy Targ, Żywiec

 

Villa Dermatica

Umów się na zabieg