Peeling Glikolowy

Czym jest peeling Glikolowy?

Należy do alfa-hydroksykwasów (AHA), eliminuje zaskórniki, penetruje w głąb mieszków włosowych, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych tworzących zaskórniki hamując w ten sposób rozwój trądziku.


Jak działa peeling glikolowy?

Kwas glikolowy, po wniknięciu w głąb skóry, stymuluje fibroblasty zwiększając syntezę kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) oraz wspomaga przepuszczalność naskórka i dynamikę penetracji przez naskórek czynników depigmentacyjnych i witamin.Wielokrotne zastosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działanie na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry oraz do zwiększonej produkcji włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i poprawy biologicznych i estetycznych właściwości skóry

Jakie zapewnia efekty?

Zaletą kwasu glikolowego jest to, że poprawia kondycję skóry w każdym wieku. Jest on dostępny w różnych stężeniach. Od zastosowania odpowiedniego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

W stężeniu 15% kwas glikolowy ma bardzo silne działanie nawilżające, niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka oraz wspomaga odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
 Wyższe stężenie 20%-35% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) dają efekt powierzchownego peelingu.

Wysokie stężenie (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Jak wygląda zabieg?

Na początku zabiegu twarz klienta/ki jest dokładnie odtłuszczana za pomocą gąbki nasączonej alkoholem. 70% roztwór kwasu glikolowego jest aplikowany bardzo szybko na twarzy za pomocą dużego aplikatora z końcówką z waty. Takie działanie ma na celu zapewnienie jednakowego czasu kontaktowego na całej powierzchni działania. Nałożenie substancji trwa około 10 sekund, zaś kwas pozostawiany jest na 2 minuty na twarzy klienta. Po upływie tego czasu osoba wykonująca zabieg zmywa kwas glikolowy wacikiem nasączonym alkoholem.

Częstotliwość wykonywania zabiegu?

Zabiegi powinny być powtarzane trzy razy, co dwa tygodnie. Cała kuracja trwa sześć tygodni.

Jak należy postępować po zabiegu?

Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Po aplikacji kwasu glikolowego na twarzy może pojawić się rumień, który zanika po około 4 dniach. Z obszaru poddanego zabiegowi może złuszczać się skóra w pierwszym dniu po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?

Zabieg nie powinien być wykonywany u osób ze stanami zapalnymi skóry oraz z predyspozycjami do bliznowców.


Cena:

Glikol - 179 zł


Zabieg dostępny:

Peeling Glikolowy Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg