Makijaż permanentny

Makijaż permanentny metoda Taffy – metoda piórkowa

 

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego pigmentu w podobny sposób jaki stosuje się przy tatuowaniu. Zabieg ten wykonuje się przy użyciu płaskich igieł połączonych w piórka. Są to narzędzia jednorazowe dlatego też ważną cechą całego procesu jest bezpieczeństwo i sterylność. Efekt utrzymuje się około 2-5 lat. W tym okresie barwnik stopniowo złuszcza się razem z naskórkiem. Wykorzystuje się go najczęściej w okolicy oczu, brwi i ust.

   

Czym ta metoda różni się od tradycyjnej?

Porównując metodę Taffy z tradycyjnym makijażem permanentnym, warto zaznaczyć, iż dzięki wyeliminowaniu drgających igieł, cały zabieg jest niemalże bezbolesny. Trwa on też krócej, a proces gojenia przebiega dużo szybciej. Dzięki wprowadzeniu barwników płytko pod naskórek, skóra właściwa nie zostaje uszkodzona, a przez to obrzęki są zdecydowanie mniej widoczne i znikają już po kilku godzinach.

 

 

 

Zalety makijażu permanentnego wykonanego metodą Taffy :

  • rekonstruowanie i uzupełnianie włosów brwi

  • zminimalizowanie odczuwalnego bólu

  • bardzo mało widoczny obrzęk i krótki czas leczenia

  • długotrwały efekt, nawet do 5 lat.

  • naturalny wygląd brwi

     

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Makijaż ten to świetna okazja do poprawy wyglądu brwi zarówno dla osób zabieganych, które nie mają czasu i cierpliwości na codzienną regulację
i pielęgnację brwi, jak i tych, których brwi z różnych powodów zostały zniszczone (choroba, oparzenie itp).

 

   

 

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego?

Zabieg trwa w zależności od partii: usta ok. 2-3 h, kreski górne oraz brwi ok. 1h, a pełen makijaż (usta, brwi, kreski) ok. 5h.

Czego należy unikać po zabiegu?

Należy unikać dotykania, drapania oraz jakichkolwiek innych czynności, które mogą podrażniać skórę, unikać mydła. Przez kolejne 2 tygodnie powinno się również zrezygnować z sauny, basenu oraz solarium. W przypadku kresek górnych i dolnych dobrze nosić okulary przeciwsłoneczne w słoneczne dni.
Należy pilnować, aby strupki były odpowiednio natłuszczone. Warto zaopatrzyć się w maści z witaminą A lub pospolitą wazelinę.

Po jakim czasie należy wykonać poprawki dla utrzymania efektu?

W zależności od przyswojenia się pigmentu w skórze należy wykonać 1-2 poprawki po 2 lub 3 tygodniach od wykonania zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Uczulenie na jakikolwiek składnik barwnika, ciąża, opryszczka w fazie czynnej, łuszczyca, leki sterydowe, zbyt silna nadwrażliwość na ból

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to wyjątkowy rodzaj makijażu oczu, ust i brwi, który zwiększa wyrazistość spojrzenia: optycznie powiększa oczy, zagęszcza rzęsy i podkreśla linię brwi sprawiając wrażenie większej ilości włosków. Uwydatnia również zmysłowość ust poprzez nadanie bardziej wyrazistego koloru, delikatne wizualne powiększenie. Wszystko to w sposób niezwykle naturalny, prosty, trwały. Zabieg polega na precyzyjnym wprowadzeniu pigmentu w naskórek. Barwnik jest następnie magazynowany w przestrzeni międzykomórkowej.

Jak długo trwa zabieg?

Długość trwania zabiegu zależy od obszaru, który poddawany jest zabiegowi: usta ok. 2-3 godziny,

brwi 1,5 -2 godziny, kreski górne, dolne od 1,5 do 3 godzin.

Co się odczuwa podczas zabiegu?

Podczas zabiegu odczuwalny jest delikatny ból, który można porównać do pocierania skóry szorstkim przedmiotem. Na godzinę przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca EMLA.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt utrzymuje się od 3 do 5 lat. Przez ten czas, w procesie naturalnego złuszczania naskórka, dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika co powoduje, że efekt zabiegu równomiernie zanika.

Jakie są skutki uboczne zabiegu i jak szybko ustępują?

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Czy zabieg należy powtarzać?

Po dziesięciu dniach od wykonania pierwszego zabiegu wykonuje się na korektę, podczas której uzupełniany jest wyłuszczony barwnik.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

W przypadku makijażu ust na trzy dni przed zabiegiem i trzy dni po nim należy przyjmować lek zalecony przez lekarza, który uchroni pacjentkę przed wirusem opryszczki.

O czym należy pamiętać po zabiegu?

Przez tydzień po zabiegu nie można korzystać z basenu, sauny, solarium oraz należy unikać słońca, chroniąc twarz, a szczególnie usta, przy użyciu preparatów o wysokim faktorze.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Ciąża, niektóre choroby (na przykład cukrzyca, łuszczyca), długotrwałe przyjmowanie silnych leków sterydowych, infekcja.

   

Kreska dolna

Kreska górna


Cena:

Brwi metoda piórkowa 850- 1100 zł

Kreski górne zagęszczające rzęsy 500 zł

Kreska dekoracyjna powieka górna 600,00 zł

Kreska powieka dolna 500,00 zł

Kontur ust 600,00 zł

Kontur ust z cieniowaniem 800,00 zł

Pełne usta 1000,00 zł

Korekta po nieudanym makijażu - cena zabiegu plus korektor -  150-250 zł

Poprawa do roku : 70 % ceny (-30% rabatu)

Do 2 lat : 85% ceny (-15% rabatu)

Do 3 lat : 90% ceny (-10% rabatu)

Po 3 latach : 100% ceny

Od 3 miesięcy do 6 miesięcy po zabiegu - 250 zł za każde dopełnienie

Wydłużenie kresek górnych - 150 zł

Pogrubienie kresek do 6 miesięcy po zabiegu - 250 zł

Pieprzyki  - 200 zł


Zabieg dostępny:

Makijaż Permanentny Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg