Laser IPL + RF

Technologia IPL +RF znalazła zastosowanie w zabiegach pozwalających na zredukowanie i usuniecie przebarwień.

Kiedy możemy zastosować  zabieg?

Zabieg redukujący przebarwienia IPL +RF stosujemy w przypadku cer dotkniętych przebarwieniami. Stosujemy na przebarwienia wrodzone, podsłoneczne, ostudę, spowodowane uszkodzeniami fizycznymi , procesem starzenia. Terapię laserowa stosuje sie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych na skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć  żadnymi innymi metodami jak np. mikrodermabrazja. Metoda ta stosowana jest w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

                                 

                                                                skóra zaraz po pierwszym zabiegu

                                

                                                         skóra po 3 tygodniach po pierwszym zabiegu

 

Jak działa zabieg?

W trakcie zabiegu światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując  ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi.

Jakie są przeciwwskazania  do zabiegu?

Zabieg nie możemy wykonywać w przypadku:  ciąża, karmienie piersią, opalona skóra, preparaty z re tinolem, peeling skóry, leki śwatłouczulajace, zioła światłouczulajace, depilacja woskiem , pęsetą, depilatorem,  keloidy, padaczka, cukrzyca, łuszczyca, bielactwo.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak się przygotować do zabiegu?

Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem.  Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Kiedy można spodziewać się rezultatu zabiegu?

Zalecana jest seria od 2-5 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Pierwsze rezultaty widać  juz po 1 zabiegu.


Cena:

usuwanie przebarwień  150 - 450 zł


Zabiegi dostępne:

Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg