Mikrodermabrazja

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest peelingiem, który pobudza procesy regeneracji skóry wpływając na proces syntezy kolagenu. Mikrodermabrazja umożliwia lepszą penetrację aplikowanych w kolejnym etapie zabiegu substancji czynnych.

Jak działa mikrodermabrazja?

Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia wyposażonego w ścierające głowice kontrolujące strumień kryształków, które uruchomione są dzięki powstaniu próżni. Kryształki uderzają o powierzchnię naskórka z dużą prędkością, dzięki czemu stopniowo, w delikatny sposób ścierają się martwe komórki i zanieczyszczenia. Umiarkowane usuwanie wierzchnich warstw naskórka w jego podstawowej warstwie prowadzi do szybkiego i niezwykle intensywnego powstawania nowych komórek. Zastępują one uszkodzone komórki bez ryzyka powstawania blizn czy nierównomiernego złuszczenia

Jakie rezultaty daje zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja wygładza skórę, eliminuję nadmierne rogowacenie i suchość skóry, zmniejsza drobne zmarszczki, redukuje zaskórniki. Mikrodermabrazja zwiększa wzrost absorpcji składników aktywnych z preparatów kosmetycznych, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wzmacnia zdolności obronne skóry oraz stymuluje mikrokrążenie, co powoduje lepsze odżywienie komórek skóry

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

Przed zabiegiem mikrodermabrazji nie są konieczne specjalne zabiegi przygotowujące skórę, jednak na 5 dni przed jej wykonaniem należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, szorstkich gąbek/szczoteczek do czyszczenia twarzy, żelów i kremów peelingujących do twarzy. Zabieg nie wymaga ograniczenia normalnej aktywności – jedynie bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje po kilku godzinach.

 Mikrodermabrazja Kraków

Jak często można stosować mikrodermabrazje diamentową?

Zazwyczaj trzeba przeprowadzić od 2 do 10 zabiegów (średnio 5) w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni (co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających i 4 tygodnie w leczeniu trądziku). Zależy to od wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do kuracji?

Przeciwwskazaniami do zabiegu mikrodermabrazji są: zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), zakażenia bakteryjne (liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa), zakażenia grzybicze, trądzik krostkowy, ropowiczy, trądzik różowaty, przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry), nowotwory skóry i znamiona, terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – pochodna wit. A (wskazana co najmniej 3 miesięczna przerwa), skłonność do keloidów (bliznowców), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania mikrodermabrazji są posłoneczne uszkodzenia skóry, nadmierne rogowacenie, oczyszczenie skóry trądzikowej i mieszanej. Mikrodermabrazję wykonuje się nie tylko na skórze twarzy, ale także na innych obszarach - na przykład plecach, ramionach czy dekolcie. Zabieg ten może być wykonywany o każdej porze roku.

Czy są rekomendowane zabiegi dodatkowe?

Mikrodermabrazja może być wykonywana w połączeniu z sonoforezą i mezoterapią bezigłową. W pielęgnacji skór grubych i łojotokowych można zastosować połączenie mikrodermabrazji z peelingiem kwasowym o niskim stężeniu.


Cena:

Mikrodermabrazja twarzy z maską algową 179 zł

Mikrodermabrazja twarzy 139 zł

Mikrodermabrazja twarzy, szyja z maską algową 199 zł

Mikrodermabrazja twarz, szyja, dekolt  z maską algową 219 zł

Mikrodermabrazja pleców 229 zł

Mikrodermabrazja pośladków, ud lub brzucha 189 zł

Mikrodermabrazja dłoni  59 zł

Mikrodermabrazja szyi 69 zł

Mikrodermabrazja dekoltu 89 zł

Mikrodermabrazja jako dodatek do zabiegu  59 zł

Mikrodermabrazja z kwasem migdałowym - 239 zł


Zabieg dostępny:

Mikrodermabrazja Kraków, Nowy Targ, Żywiec

Villa Dermatica

Umów się na zabieg