Labioplastyka - zmniejszenie warg sromowych mniejszych

Na czym polega zabieg Labioplastyki?

Zdarza się, że mniejsze wargi sromowe są przerośnięte, większe i dłuższe od warg sromowych zewnętrznych.W większości przypadków przerost ten nie jest duży i nie powoduje uczucia dyskomfortu pod względem funkcjonalności ani wyglądu. Niekiedy jednak staje się to uciążliwe i zbyt duże wargi stają się udręką dla wielu kobiet - mogą powodować problemy z higieną osobistą,odczuwanie doznań seksualnych czy przeszkadzać w aktywnym uprawianiu sportu ( np. jeździe konnej,jeździe na rowerze, czy tańcu). Często są problemem nawet przy noszeniu bielizny czy stroju kąpielowego. Labioplastyka czyli plastyka warg sromowych mniejszych pozwala na poprawę kształtu czy redukcję warg sromowych.

Jak wygląda zabieg Labioplastyki?

Chirurg przed operacją dokładnie wymierza linie planowanych cięć chirurgicznych,w taki sposób aby powstałe blizny były niewidoczne. W przypadku warg sromowych mniejszych podczas zabiegu dochodzi do jednoczesnego usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej. W czasie zabiegu dochodzi do odcięcia w marginesie wcześniej ustalonym przed zabiegiem tkanki oraz ponownego zeszycia tkanki podskórnej i skóry najczęściej szwem ciągłym, rozpuszczalnym.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg skierowany jest do kobiet o symetrycznych wargach sromowych,przerośniętych wargach sromowych które uniemożliwiają życie seksualne lub uprawianie sportu, dla tych które chcą zmienić ich kształt lub wielkość. Zabieg jest również polecany dla kobiet ze zdeformowanymi wargami, których kształt negatywnie wpływa na doznania seksualne.

Ile trwa zabieg i czy jest bolesny?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa 1,5 godziny i jest bezbolesny.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty są trwałe. Po około 5-6 tygodniach można wiarygodnie ocenić pierwsze efekty zabiegu, jednak docelowy efekt można zaobserwować po okołu 6 miesiącach od zabiegu. Kobiety które poddały się zabiegowi wspominają o zwiększonej wrażliwości odczuwania bodźców podczas współżycia seksualnego w operowanych miejscach.Dużą rolę z pewnością odgrywa to, że operacja usuwa psychiczna barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności siebie , dzięki czemu czerpie większą satysfakcje z życia seksualnego.

 Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu to: Chemioterapia,Choroby układowe tkanki łącznej mogące upośledzić gojenie się ran,choroby układu krążenia,zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej,Zaburzenia krzepliwości krwi, Miesiączka, Karmienie piersią,Niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych, Nadciśnienie, Leki rozrzedzające krew.

 


Cena:

Labioplastyka- zmniejszenie warg sromowych mniejszych- 3500 zł


Zabieg dostępny:

Kraków

Villa Dermatica

Umów się na zabieg