Lipofilling miejsc intymnych

Czym jest zabieg Lipofillingu?

Lipofilling to zabieg określany jako lipotransfer, przeszczep tłuszczu lub transfer tłuszzcowy. Polega on na korygowaniu defektów estetycznych przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej.

Jakie efekty możemy uzyskać po zabiegu Lipofilling?

Po zabiegu możemy uzyskać poprawę wyglądu narządów płciowych - wypełnienie ubytków tkanki tłuszczowej, lifting, modelowanie warg sromowych i krocza, powiększanie punktu G.

Dzięki technologii pozwalającej na połączenie 2 typów materiału autologicznego, możemy nie tylko wypełnić obszar zwiększając jego objętość za pomocą mikrotłuszczu, ale również uzyskać efekt rewitalizacji przy pomocy komórek regeneracyjnych SVF.

Jakie są zalety zabiegu Lipofillingu?

  • wysokie bezpieczeństwo - przeszczepiamy własna tkankę, a nie obce ciało, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko alergii, nadwrażliwości i powikłań
  • naturalny efekt
  • krótki czas trwania zabiegu
  • szybka rekonwalescencja

Jak przebiega zabieg?

  1.  Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykona zabieg liposukcji pobierając tłuszcz z odpowiedniego obszaru ciała (brzucha, talii czy ud). W zależności od obszaru zabiegowego, minimum 15 ml (maksymalnie 20- 30 ml) tkanki tłuszczowej jest pobierane przy pomocy kaniuli do izolacji komórek regeneracyjnych i tłuszczowych. Do wykonania tego zabiegu używamy specjalnego systemu marki Arthrex.
  2.  Lekarz nastepnie podaje te komórki w obszar zabiegowy w celu wypełnienia danego obszaru i stymulacji własnych procesów regeneracyjnych.
  3.  Implantowane komórki mają wiele różnych funkcji, w tym odmładzają skórę poprzez procesy przebudowy tkanek oraz wspomagają dopływ krwi do leczonego obszaru. W połaczeniu z fipofillingiem, komórki regeneracyjne wspierają odbudowę objętości, kreując długotrwałe efekty.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Czas trwania zabiegu Lipofillingu to co najmniej 2 godziny.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Około 50% wprowadzonego materiału ulega wchłonięciu. Pozostała objętość, która nie ulega zamknięciu pozostaje permanentnie.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Morfologia, INR, APTT, D-dimer, TSH

Jakie są zalecenia po zabiegu w okresie rekonwalescencji?

Przez tydzień po zabiegu oszczędzający tryb życia. Zalecane jest unikanie ekspozycji skóry na słońce i wysokich temperatur (sauna, solarium itp.) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Przed zabiegiem wymagana jest wcześniejsza konsultacja lekarzem oraz po tygodniu od zabiegu należy odbyć wizytę kontrolną.


Cena:

Powiększanie punktu G - od 3000 - 3500 zł

Rewitalizacja warg sromowych większych - od 3000 - 3500 zł

Powiększanie warg sromowych - od 3000 - 3500 zł


Zabieg dostępny:

Lipofilling miejsc intymnych Kraków

Villa Dermatica

Umów się na zabieg