Poradnia trychologiczna

 Czym zajmuje się trychologia ?

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp.
 
Trychologia jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.
 
Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:
- problemy hormonalne,
- predyspozycje genetyczne,
- zanieczyszczone środowisko,
- spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego,
- promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,
- stres,
- nieodpowiednia dieta.
Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.
 

Konsultacja trychologiczna

Pomaga zdiagnozować problem ze skóra głowy i włosami, a następnie ustalić właściwą pielęgnację oraz możliwości zabiegów, terapii gabinetowych, ewentualnie skierować do właściwego specjalisty (dermatolog, endokrynolog, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej).

Trycholog może rownież zalecić wykonanie analizy pierwiastkowej włosów oraz wskazać odpowiednia badania.

Konsultacja składa się z dokładnego wywiadu dotyczącego obecnej pielęgnacji domowej, zabiegów, stanu zdrowia, morfologii i diety (warto przynieść ostatnie wyniki morfologii, innych badan).

Następnie wykonuje się badanie trichoskopem - specjalną kamerą, gdzie przy 60-200-400-krotnym powiększeniu trycholog analizuje obraz z kamery na monitorze, omawia go i zapisuje zdjęcia. Podczas badania mikro-kamerą sprawdzana jest ilość, grubość włosów, rodzaj wypadania, łysienia, zmiany zachodzące w wydzielaniu sebum oraz rodzaj, stan skóry i mieszków włosowych oraz rodzaj występującej dermatozy.

Do badanie nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak najlepiej jest przyjść z niemytą głową przynajmniej 12 godzin, wtedy najlepiej można ocenić ilość i nagromadzenie sebum.

Czas trwania: 1 godzina


Cena konsultacji:

konsultacja - 120 zł

kontrola - 80 zł


Trychologiczny peeling skóry.

Jest to profesjonalny zabieg gabinetowy wykonywany przez specjalistę trychologa po wcześniejszej konsultacji, który dobiera odpowiedni dla skóry głowy i problemu peeling oraz produkty na bazie kwasów i naturalnych enzymów.

Jest to zabieg bezbolesny, bezpieczny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i włosów, nie zawiera syntetycznych drobinek peelingujących, a także nie zawiera parabenów, parafiny, silikonu i SLS-ów.

Zabieg może być wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy lub w serii 3-7 zabiegów co 7-21 dni.

Trychologiczny zabieg peelingu skóry głowy ma działanie łagodzące i oczyszczające, usuwa zrogowaciały naskórek, kurz i pot oraz wszelkie zanieczyszczenia (resztki kosmetyków, produktów do stylizacji, itp.).

Skóra po peelingu może swobodnie oddychać, lepiej wchłania składniki odżywcze, co wpływa na wzrost włosów, zmniejsza ich wypadanie i reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga w walce z łupieżem, swędzeniem, włosy unoszą się od nasady.

Czas zabiegu: 1,5 godziny

Zabieg Trychologiczny

Specjalistyczny zabieg trychologiczny wykonywany jest w przypadku zniwelowania problemu ze skórą głowy i włosami, m. in. przetłuszczanie się włosów, łupież, stany zapalne, swędzenie, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalnie skory, łuszczyca, jak również w przypadku intensywnego lub długotrwałego wypadania włosów.

Każdy zabieg trychologiczny jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb danego klienta. Wykorzystywane są aktywne preparaty na bazie stężonych ekstraktów roślinnych, olejków, witamin, minerałów, aminokwasów, komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz alg. Rozpoczyna się oczyszczeniem skóry głowy peelingiem oraz podczas jego trwania mogą być wykorzystywane prądy d’Arsonvala, ultradźwięki, masaż, drenaż, mezoterapia.

Zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów 4-10 wykonywanych co 7-30 dni.

Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.

Zabieg może być także wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy.

Zabiegi te są skierowane zarówno na skórę głowy, jak i na całą długość włosa.

Czas zabiegu: 1,5 godziny


Cena zabiegu:

Zabieg z kombinacją trychologicznych preparatów Mineral Treatment lub Simply Zen  -  120 - 140 zł


Dostępne Kosmetyki trychologiczne do pielęgnacji domowej:

InSight szampon 500 ml - 58 zł

InSight odżywka 500 ml - 58 zł

InSight 100 ml szampon - 26 zł

InSight 100 ml odżywka - 26 zł


Villa Dermatica

Umów się na zabieg