Sekret Ślimaka

Ekstrakt ze ślimaka pomaga redukować występowanie trądziku, śladów po trądziku, plamek wieku starczego, przebarwień oraz blizn, bez względu na wiek. Poprawia wygląd i koloryt szarej skóry dzięki naturalnemu złuszczaniu naskórka. Odpowiedni jest do pielęgnacji i terapii wszystkich typów skóry. Pozyskiwany całkowicie bez szkody dla ślimaków.

W naturalnym środowisku ślimaki potrafią zregenerować swoją uszkodzoną tkankę skórną, a nawet odbudować pozłupane i zniszczone skorupki. Wydzielina wytwarzana w ich komórkach posiada zdumiewające właściwości regeneracyjne oraz zdolność do ochrony ich skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Regeneracja, wygładzająca i odżywcza linia preparatów dla skór problematycznych z niedoskonałościami, bliznami i przebarwieniami.

Linia stworzona pod okiem lekarzy oraz specjalistów z dziedziny dermatologii i kosmetologii.

Jakie właściwości posiada śluz ślimaka?

 • regenerujące
 • ochronne
 • przeciwutleniające
 • złuszczające
 • przeciwwzmarszczkowe
 • przeciwzapalne
 • nawilżające
 • zwiększające elastyczność skóry
 • sprzyjające syntezie kolagenu i elastyny
 • łagodzące

Jakie "magiczne" składniki zawarte ś w ekstrakcie ze śluzu ślimaka?

1) ALANTOINA - dziął nawilżająco, koi i łagodzi skórę, posiada właściwości przeciwzapalne, przyspiesza regenerację skóry, łagodzi zmiany trądzikowe, przyspiesza gojenie i niweluje blizny, wygładza skórę,

2) KOLAGEN I ELASTYNA - poprawia jędrność skóry, zwiększa elastyczność, przyspieszają likwidację zmarszczek, przywracają sprężystość,

3) WITAMINY A, C, E - działają regenerująco i  odżywiają skórę,

4) NATURALNE ANTYBIOTYKI - zmniejszają stany zapalne skóry, zwalczają szkodliwe bakterie i grzyby, przyspieszają procesy lecznicze,

5) MUKOPOLISACHARYDY - działają kojąco i łagodząco, chronią przed utratą wody w skórze, działają nawilżająco, poprawiają elastyczność skóry,

6) ALFA_HYDROKSYKWASY - działają oczyszczająco i złuszczająco, regulują procesy wydzielania sebum, usuwają martwe komórki naskórka, spowalniają procesy starzenia się skóry, wygładzają i przyspieszają regenerację.

 Dla jakich problemów skórnych polecana jest terapia z wykorzystaniem ekstraktu ze śluzu ślimaka?

 • trądzik
 • blizny potrądzikowe
 • blizny pooperacyjnr
 • wyspryski
 • zmarszczki
 • zwiotczenie skóry
 • utrata jędrności
 • chropowata  i poszarzała cera
 • suche i popękane dłonie
 • skóra po zabiegach medycyny estetycznej

Jakie sa przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: przerwana ciągłość tkanki w miejscu wykonywania zabiegu, złe samopoczucie (gorączka), zakażenie bakteryjne, wirusowa lub grzybicze w obszarze zabiegowym.

Czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu możliwe jest delikatne podrażnienie i zaczerwienienie skóry, jeżlei klient jest uczulony na dany składnik występujący w kosmetykach może pojawić się wysypka

Jakie są zalecenia po zabiegowe?

Zaleca się podtrzymywać się efekt stosując krem z serii ślimaka. W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania nowych kosmetyków oraz stosowania z basenu oraz sauny.


Cena:

Zabieg sekret ślimaka - 150 zł


zabieg dostępny:

Zabieg sekret ślimaka Nowy Targ

PRX - T33

Czym jest zabieg PRX - T33?

Wyjątkowy peeling łączący w sobie moc - TCA 33% (kwas trójchlorooctowy) + H2o2 (nadtlenek wodoru) i kwas kojowy

Pozwala uzyskać spektakularne efekty bez uszkodzeń skóry.  Stymuluje wzrost wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów. Dodatkowo w połączeniu z kwasem kojowym 5% wykazuje działanie rozjaśniające.

 

Jakie są wskazania do zabiegu?

Rewitalizacja twarzy, szyi, dekoltu i innych okolic ciała. Fotostarzenie, spadek gęstości skóry u pacjętów w średnim wieku i zaawansowanym wieku, rozstępy, świeże blizny potrądzikowe, melasma i przebarwienia.

Jakie efekty możemy uzyskać po zabiegu PRX - T33?

 • Ujędrnienie i zwiększenie napięcia skóry
 • Redukcja blizn potrądzikowych i rozstępów
 • Opóźnienie procesów starzenia się skóry
 • Redukcja przebarwień

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia oczekiwanego efektu jest zróżnicowana, zależy od wielu czynników i jest ustalana indywidualnie po bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem. Ilość zabiegów w serii zależna jest od obszaru i problemu - przykładowo w przypadku rewitalizacji twarzy i szyi wykonujemy 1 -5 zabiegów w cyklu, w odstępach tygodniowych, natomiast w przypadku rozstępów wykonujemy 5- 15 zabiegów w całym cyklu w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Jak przebiega zabieg PRX - T33?

Preparat w postaci żelowej nakładamy na dany obszar zabiegowy w kilku warstwach. Po zakończeniu preparat zmywamy wodą. Pomimo wysokiej aktywności biologicznej, zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są : podrażniona skóra i skóra skłonna do podrażnień, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, aktywna łuszczyca, alergia na kwas kojowy, alergia na lateks, ciąża i okres karmienia piersią, wypryski skórne, infekcje w tym opryszczka, leczenie retionoidami 

Czy mogą wystąpić jakieś skutki uboczne?

Ewentualne skutki uboczne , które mogą wystąpić u nielicznych pacjentów po zabiegu to: złuszczanie, rumień, suchość skóry, swędzenie, miejscowy stan zapalny.

Czy zabieg PRX - T33 można łączyć z innymi zabiegami?

Aby jeszcze wzmocnić efekty zabiegu, zalecane jest łączenie zabiegu PRX z mikronakłuwaniem lub z mezoterapią igłową - dzięki temu możemy uzyskać jeszcze lepszy efekt restrukturyzacji skóry, liftingu i ujędrnienia.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 30 oraz intensywne nawilżenie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach.)


Cena:

PRX twarz - 359 zł

PRX twarz + szyja - 400 zł

PRX twarz + szyja + dekolt - 559 zł

PRX z mikronakłuwaniem - do każdego zabiegu - 100 zł


Zabieg dostępny:

Zabieg PRX - T33 Kraków , Żywiec

Lipofilling

Naturalny, piękny wygląd dzięki własnej tkance tłuszczowej, szybkość, dobra tolerancja, 100% autologiczna tkanka

Czym jest zabieg Lipofillingu?

Lipofilling to zabieg określany jako lipotransfer, przeszczep tłuszczu lub transfer tłuszczowy. Polega on na korygowaniu defektów estetycznych przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej.

Technogogia pozwala na uzyskanie 2 typów materiału autologicznego:

Tkanka tłuszczowa (mikrotłuszcz) dla lipofilingu

Komórki regeneracyjne - SVF (frakcja podporowo - naczyniowa) przydatna w odmładzaniu, rewizji blizn i gojeniu ran - potwierdzone badaniami klinicznymi rezultaty w korekcji powierzchownych zmarszczek oraz blizn.

Dzięki połączeniu tych dwóch możemy uzyskać lepsze rezultaty - badania kliniczne wykazały dłuższy czas przeżycia tłuszczu w grupie leczonej za pomocą zabiegu łączonego (SVF + tłuszcz) w porównaniu do samego tłuszczu.

Jakie efekty możemy uzyskać?

Wypełnianie ubytków tkanki tłuszczowej, bruzd, zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu, podniesienie opadających policzków, lifting i modelowanie owalu twarzy, eliminacja asymetrii. Dzięki komórkom regeneracyjnym uzyskujemy również młodszy i zdrowszy wygląd dzięki poprawie nawilżenia i napięcia skóry. Komórki macierzyste powodują rewitalizację skóry, pobudzają pozostałe komórki, obserwujemy poprawę gęstości i jakości skóry. Mamy również możliwość korekcji blizn oraz odmłodzenie grzbietów rąk. Jest to także zabieg wykorzystywany w ginekologii estetycznej do poprawy wyglądu warg sromowych większych, pochwy, modelowaniu krocza i powiększania punktu G.

Jakie są zalety zabiegu Lipofilingu?

 •  wysokie bezpieczeństwo - przeszczepiamy własną tkankę, a nie obce ciało, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko alergii, nadwrażliwości i powikłań
 •  naturalny efekt
 •  krótki czas trwania zabiegu
 •  szybka rekonwalescencja

Jak przebiega zabieg?

1. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykona zabieg liposukcji pobierając tłuszcz z odpowiedniego obszaru ciała (brzucha, talii czy ud). W zależności od obszaru zabiegowego, minimum 15 ml (maksymalnie 20-30 ml) tkanki tłuszczowej jest pobierane przy pomocy kaniuli do izolacji komórek regeneracyjnych i tłuszczowych. Do wykonania tego zabiegu używamy specjalnego systemu marki Arthrex.

2. Lekarz następnie podaje te komórki w obszar zabiegowy (np. twarz) w celu wypełnienia danego obszaru i stymulacji własnych procesów regeneracyjnych.

3. Implantowane komórki mają wile różnych funkcji, w tym : odmładzają skórę poprzez procesy przebudowy tkanek praz wspomagają dopływ krwi do leczonego obszaru. W połączeniu z lipofilingiem, komórki regeneracyjne wspierają odbudowę objętości, kreując długotrwałe efekty.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Lipofilingu?

Pomimo wysokiego bezpieczeństwa zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, Należą do nich: choroby autiimmunologiczne, choroby nowotworowe, zaburzenia pracy wątroby, nerek i czynności tarczycy, przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie leków o działaniu przeciwkrzepliwym (leki rezrzedzające krew), schorzenia przewlekłe o nieunormowanym przebiegu (chroba wieńcowa serca, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze), stosowanie leków immumosupresyjnych i cytotoksycznych, ciąża i okras karmienia piersią, bardzo niska waga ciała.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Czas trwania zabiegu to co najmniej 2 godziny.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Około 50% wprowadzonego materiału ulega wchłonięciu. Pozostała objętość, która nie ulega zamknięciu pozostaje permanentnie.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Morfologia, INR, APTT, D-dimer, TSH

Jakie są zalecenia po zabiegu w okresie rekonwalescencji?

Przez tydzień po zabiegu oszczędzający tryb życia. Zalecane jest unikanie ekspozycji skóry na słońce i wysokich temperatur (sauna, solarium itp.) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Przed zabiegiem wymagana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem oraz po tygodniu od zabiegu należy odbyć wizytę kontrolną.


Cena zabiegu:

Lipofiling twarzy - od 5000 zł

Lipofiling twarz + szyja - od 6500 zł

Lipofiling twarz+ szyja + dekolt - od 8000 zł

Lipofiling części twarzy - od 3500 zł

Lipofiling dłoni - od 3000 zł

Powiększanie punktu G - od 3000 - 35000 zł

Rewitalizacja warg sromowych większych - od 3000 - 3500 zł

Powiększanie warg sromowych - od 3000 - 3500 zł


Zabieg dostępny:

Zabieg Lipofiling Kraków

Linerase - kuracja kolagenowa

Najnowsza generacja ATELOKOLAGENU.

W skórze człowieka dominującą formą kolagenu aż ok 80% to kolagen typu I oraz 20% kolagenu typu III. Zawdzięczamy im sprężystość, jędrność i gładkość naszej skóry.Po ukończeniu 25 roku życia w skali roku tracimy aż 1,5% tej cennej dla nas substancji, przez co zaczynają pojawiać się nam pierwsze zmarszczki, skóra wiotczeje jest mało jędrna.

Wraz z postępowaniem w dziedzinie medycyny estetycznej wprowadzony został niezastąpiony preparat atelokolagen LINERASE. Uzupełnia on zasób kolagenu w skórze i niweluje efekty jego ubytku. Działa na odbudowę i rekonstrukcję tkanek. Spektakularne działanie w odbudowie sprężystości i blasku skóry. Doskonale radzi sobie z pierwszymi oznakami starzenia.

Jest to zabieg z użyciem nowoczesnego preparatu do podania śródskórnego, bez jakichkolwiek skutków ubocznych ani reakcji alergicznych, zabieg jest mało inwazyjny co pozwala nam do szybkiego powrotu do codzienności. Zabieg ten jest wykonywany do najdelikatniejszych okolic twarzy i ciała. Stymuluje produkcję fibroblastów, które zwiększają produkcję kolagenu III a tym samym poprawiają kondycję naszej skóry. Dzięki niemu skóra staje się młodsza nawet o 5 lat.

Jak wygląda zabieg?

Terapia leczenia obejmująca 3 do 4 zabiegów co 2-3 tygodnie. W przypadku podania preparatu profilaktycznie wykonuje się raz na 3 -6 miesięcy.

Kto może skorzystać z tych zabiegów Linerase ?

Można stosować go już po 25 roku życia (profilaktycznie) w celu zahamowania procesu starzenia się skóry. Zabieg Linerase zaleca się osobom. które dostrzegają u siebie oznaki starzenia. Gdy ich skóra staje się wiotka, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub utraciła swój blask. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące blizny czy rozstępy.

Na jakie części ciała można wykonać zabieg Linerase ?

Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu Linerese pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, powierzchni rąk itd.

Jak wygląda przebieg zabiegu ?

Preparat aplikowany jest małą igiełką do mezoterapii igłowej podaje się niewielkie depozyty w odległości 1 - 3 cm na całym obszarze. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania zaczerwienienie, pieczenie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Wszystkie powyższe objawy nie wymagają żadnej interwencji lekarza, gdyż ustępują samoistnie w ciągu kilka minut lub maksymalnie w ciągu 3 - 7 dni.

Jak długo trwa zabieg ?

Zabieg jest krótki o trwa około 30-45 min.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Linerase ?

Przeciwwskazania do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne,tendencja do powstawania bliznowców, aktywne zakażenie skóry w okolicy wykonywanego zabiegu, choroba nowotworowa, opryszczka.


Cena:

Linerase - 1000 zł

Przy zakupie 3 zabiegów zapłacisz 800 zł za zabieg. Oszczędzasz aż 600 zł.


Zabieg dostępny:

Kuracja kolagenowa Linerase Kraków

Niechirurgiczna korekta nosa

Korekcja nosa kwasem hialuronowym.

Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest stosowana w przypadku niewielkich wad. Choć tradycyjna operacja nosa jest najpopularniejszym rodzajem operacji plastycznej, to jednak korekcja nosa kwasem hialuronowym jest dużo tańsza i bezpieczniejsza. Korekcja nosa kwasem hialuronowym jest dużo mniej inwazyjną metodą poprawy wyglądu. Efekty korekcji nosa utrzymują się przynajmniej 1 - 2 lata. Ponadto korekcji nosa kwasem są widoczne niemal od razu.

Jak wygląda zabieg korekty nosa?

Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty nosa wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Po wstrzyknięciu kwasu o konsystencji zbliżonej do galaretki lekarz modeluje substancję, ugniatając tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający, a sam preparat ma w składnie lidokainę, która uśmierza ból. Jedynie pierwsze wkłucie igły może być nieprzyjemne.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Zabieg nadaje nosowi ładne proporcje. Pozwala go wymodelować np. zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować "siodełko", a ponadto czubek nosa delikatnie unieść - z wiekiem często opada i sprawia, że twarz ma "nasępiony" wygląd. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu w ok. 80% przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia i "układa". Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultację i razem z lekarzem ocenia efekt.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie ma śladów, następnego dnia nos może być nieco powiększony, ale na tyle subtelnie, że większość osób tego nie zauważy. Rzadko pojawiające się maleńkie krwinki mogą wystąpić u osób wrażliwych na iniekcję. Wchłaniają się mniej więcej po tygodniu.

Jak długo utrzymują się efekty po zabiegu korekty nosa?

Efekty korekcji utrzymują się około 1-2 lata. Mniej więcej po takim czasie na wizycie kontrolnej lekarz określa, kiedy i w jakiej ilości należy uzupełnić preparat, aby utrzymać pożądany efekt.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu korekty nosa?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nie różnią się od tych, które dotyczą stosowania kwasu w innych miejscach ciała. Standardowo nie wykonuje się go podczas ciąży, karmienia, a także wtedy, gdy skóra w tym miejscu zmaga się z infekcją. Należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny, trzeba też unikać alkoholu.


Cena:

niechirurgiczna korekta nosa - od 1200 zł


Zabieg dostępny:

niechirurgiczna korekta nosa Kraków

Lifting, laminowanie i botox rzęs

Absolutnym hitem ostatnich lat, bardzo popularnym wśród celebrytów i nie tylko jest przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Pozwoliło nam kobietom na szybki, niemalże błyskawiczny makijaż każdego poranku. Dziś już wiemy, że jest to wygoda. Dlatego Villa Dermatica przedstawia nowy zabieg LIFTING I LAMINACJA RZĘS.

Wykonany w wysokiej technologii z Made in Italy nadaje naturalnym rzęsom piękne podkręcenie, większą jedwabistość i odżywienie struktury włosów. Jedyny na świecie testowany klinicznie pod względem skuteczności zagęszczenia włosów, który wzrasta średnio o 24% w zaledwie trzech sesjach.

LASH FILLER to rewolucyjne serum, ponieważ wpływa nie tylko na grubość włosów, ale również pobudza korzeń i proliferację keratyny. Dzięki specjalnym formom InLie ®, zaprojektowanych specjalnie dla każdego rodzaju oka i rzęs, możesz kształtować swój wzrok na najdrobniejszych szczegółach.

Jest to połączenie:

 • odżywienia
 • trwałego podkręcenia
 • wydłużenia
 • przyciemnienia

Zabieg trwa zaledwie 30-40 minut, a spektakularny efekt utrzymuje się od 4 - 6 tygodni. Zabieg bez użycia sztucznych rzęs i kleju.

Przeciwwskazania:

 • uszkodzenia w obrębie rzęs naturalnych
 • zapalenie spojówek
 • jęczmień
 • gradówka
 • opryszczka
 • stany zapalne skóry powiek
 • infekcje bakteryjne, grzybicze, pasożytnicze oka
 • demodekoza
 • uczulenie na składniki aktywne
 • zabieg w obrębie oka i jego okolicy
 • świeży makijaż permanentny
 • choroby nowotworowe
 • chemioterapia
 • ciąża

 


Cena:

Lifting, laminowanie i botox rzęs - 169 zł 


Zabieg dostępny:

Lifting, laminowanie i botox rzęs Kraków, Żywiec

 

Cennik Fryzjer Nowy Targ

1. Strzyżenie

włosy krótkie 50 zł

włosy średnie 60 zł

włosy długie 67 zł

2. Strzyżenie dziecięce do lat 8 -  30 zł

3. Strzyżenie męskie maszynką 30 zł

4. Strzyżenie męskie maszynką i nożyczkami  35 zł

5. Modelowanie

włosy krótkie 40 zł

włosy średnie 50 zł

włosy długie 60 zł

6 Grzywka 15 zł


 1. Koloryzacja włosów  140 zł - 190 zł

2. Koloryzacja OMBRE  120 zł - 170 zł

3. Tonowanie / szampon koloryzujący 70 zł

4. Refleksy  90 zł - 100 zł

5. Baleyage 150 zł - 200 zł

6. Dekoloryzacja 80 zł - 160 zł

Cennik Fryzjer Kraków

1. Strzyżenie damskie 80 zł - 120 zł

2. Strzyżenie damskie / modelowanie/ + regeneracja Schot 215 zł

3. Strzyżenie dziecięce do lat 8 -  40 zł - 60 zł

4. Strzyżenie męskie maszynką 40 zł

5. Strzyżenie męskie maszynką i nożyczkami   50 zł - 60 zł

6. Strzyżenie męskie maszynką i nożyczkami + regeneracja Schot 135 zł

7. Modelowanie 60 zł - 90 zł

6 Grzywka  20 zł - 35 zł


1. Koloryzacja włosów  150 zł - 220 zł

2. Koloryzacja OMBRE/SOMBRE  150 zł - 200 zł

3. Tonowanie  80 zł - 120 zł

4. Refleksy  50 zł - 70 zł

5. Baleyage  170  zł - 250 zł

6. Dekoloryzacja 100 zł - 180 zł


Leczenia stanów zapalnych skóry tzw. PFB

Innowacyjne zabiegi w leczeniu stanów zapalnych Pseudofolliculitis barbae

Rzekome zapalenie około mieszkowe brody (PFB- pseudo folliculitis barbae - jednostka chorobowa ICD-10 o numerze L73.1) – lub guzki powstałe po goleniu, to częste zjawisko jakie pojawia się po goleniu podczas gdy odrastające włosy zakrzywiając się przebijają skórę powodując powstanie w tym miejscu krosty lub grudki. PFB występuje często w populacjach gdzie dużo osób ma kręcone włosy, dotykając prawie 85 % mężczyzn o korzeniach afrykańskich i stale powiększająca się liczbę kobiet. Doskonałe standardy bezpieczeństwa systemu LightSheer dotyczące wszystkich typów skóry włączając w to osoby o najciemniejszej karnacji, powodują, że zabieg jest bezpieczny, efektywny i stanowi rewolucyjną metodę leczenia rzekomego zapalenia około mieszkowego brody. Osoby zainteresowane zgłębieniem tego tematu odsyłamy do literatury: “Pseudofolliculitis Barbae A Treatment Module: Etiology, Medical and Laser Therapies” autorstwa Fran E. Cook-Bolden, M.D. Ethnic Skin Specialty Group, New York, New York

Dzięki zastosowaniu w głowicy zabiegowej systemu chłodzącego oraz „technologii zasysania” zabieg jest  bezbolesny.  Jednocześnie znacznie powiększone okienko zabiegowe pozwala na znaczne skrócenie czasu zabiegu.

Lightsheer® Desire™ to system medyczny posiadający certyfikat FDA – certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków). Lightsheer® Desire™ usuwa zbędne owłosienie w tym leczy schorzenia takie jak hirsutyzm (czyli nieprawidłowego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi – zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób ICD-10 jest to jednostka chorobowa L68.0)

Jak działa zabieg?

Leczenie stanów zapalnych skóry polega na podgrzaniu mieszka włosowego dzięki specjalnie skondensowanej wiązce światła, emitowanego przez laser. Wiązka ta jest dobrana taki w sposób, aby poprzez podgrzanie mieszka "zniszczy" zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. W wyniku takiego działania sam mieszek zostaje uszkodzony i przestaje produkować włosy. 

Jak długo trwa innowacyjny zabieg leczenia stanów zapalnych skóry??

 Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Zabiegi na nogach bądź plecach będą bardziej pracochłonne, natomiast te na twarzy mogą zając kilka minut. Dzięki LIGHTSHEER depilacje wykonamy w krótszym czasie dzięki dodatkowej głowicy .

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazania do zabieg trwałej depilacji laserowej : Ciąża, włosy: rude, siwe, blond, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, skłonność do przebarwień - możliwość wykonania próby laserowe min. 1 dzień przed zabiegiem, aktywne infekcje skóry, cukrzyca (niewyrównana),, łuszczyca (w miejscu zmienionym chorobowo,aktywna faza), padaczka, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, skłonność do powstawania bliznowców (keloidów); metalowe implanty, rozrusznik serca, potwierdzona nadwrażliwość na światło, nowotworowe i przednowotworowe zmiany barwnikowe na skórze, nowotwory i guzy

Jak się przygotować do zabiegu?

Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być sucha, podrażniona. Jeśli tego wymaga, stosuj preparaty nawilżające (Dermosan, Nanobase, Alantan Plus) tydzień wcześniej, szczególnie przy depilacji laserowej nóg.

-Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.

-Przed każdym zabiegiem, włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4-8 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób należy zakończyć tydzień wcześniej.

-Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.

-Preparaty o działaniu złuszczającym (peelingi) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

-Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

-Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem.

- Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. W szczególności zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji typu opryszczki wargowej lub płciowej.

-Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-6 tygodni.

Jak postępować po zabiegu?

-Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

-Kolejne zabiegi należy wykonywać w odstępach od 4 do 12 tygodni.

-Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki, które ustępują po kilku godzinach.

1. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

-myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,

-nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),

-stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool,

-delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,

-preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

2. Nie wolno stosować:

leków uczulających na słońce,

dziurawca, nagietka,

kosmetyków i leków złuszczających - min. do 2 tygodni po zabiegu,

kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.

3. Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami.

4. Nie korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.

5. Kolejne zabiegi należy wykonać w odstępach 4-12 tygodniowych.

Czy są jakieś skutki uboczne?

 • Istnieje możliwość wystąpienia rumienia i/lub obrzęku okołomieszkowego. Nasilenie i czas trwania tych objawów jest zwykle krótkotrwałe i ustępuje po 2-3 dniach.

 • Wysiewy opryszczki zwykłej nie są zbyt częste, może jednak dojść do ich wystąpienia zwłaszcza u osób cierpiących na częste nawroty tej infekcji oraz poddawania zabiegowi skóry okolicy ust, okolicy łonowej lub rejonu bikini.

 • Ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej jest wyjątkowo niskie, jakkolwiek infekcja może pojawić się jako następstwo uszkodzenia naskórka.

 • U nielicznych osób mogą wystąpić przejściowe zaburzenia barwnikowe w postaci przebarwień i odbarwień i utrzymywać się do kilku/kilkunastu tygodni po zabiegu. Występowanie zmian barwnikowych obserwuje się najczęściej u osób z ciemną karnacją i skórą opaloną.

 • Częstym zjawiskiem jest rozjaśnienie tatuaży, zmian barwnikowych oraz zaniknięcie piegów.

Czy włosy znikną na stałe?

Do tej pory nie wynaleziono rodzaju depilacji, która w 100% usuwałby niechciane owłosienie. Zabiegi depilacji laserowej wykonane laserem diodowym LightSheer min. 3 razy pozwalają na istotne zmniejszenie ilości włosów, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, jak również całkowite usunięcie. Zdarza się, że włosy mogą odrosnąć z przyczyn fizjologicznych (min. zaburzenia hormonalne, ciąża) ale nigdy nie będzie to stan jak przed rozpoczęciem serii zabiegów. 


Cena:

Klatka piersiowa  199 - 449 zł

Brzuch  199 - 299 zł

Linia Brzucha  149 zł

Plecy  199 - 599 zł

Pachy  199 zł

Ramiona  259 zł

Przedramiona  229 zł

Pośladki 149 - 199 zł

Bikini 199 zł

Bikini głębokie  349 zł

Uda  299 - 399 zł

Łydki z kolanem 299-499 zł

Całe nogi 599 zł

Baki  199 zł

Broda 249 zł

Górna warga  99 zł

Szyja, Kark  149 - 199 zł

Skronie 149 zł

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020


Zabieg dostępny:

Depilacja laserowa Żywiec,

Innowacyjny zabieg usuwania przebarwień

Innowacyjny system LightSheer z powodzeniem usuwa bardzo różne niepożądane łagodne zmiany pigmentacyjne. (jednostki chorobowe L81.0, L81.1, L.81.4, D23) Innowacyjny zabieg redukujący przebarwienia stosujemy w przypadku cer dotkniętych przebarwieniami. Stosujemy na przebarwienia wrodzone, podsłoneczne, ostudę, spowodowane uszkodzeniami fizycznymi , procesem starzenia. Głównym chromoforem w zmianach pigmentowych jest melanina. Należy więc wziąść pod uwagę umiejscowienie zmian skóry (w naskórku, skórze właściwej, lub w obu), gęstość rozłożenia pigmentu (wysoka w ciemnych zmianach, do niskiej w jasnych), miejsce występowania melanosomów (wewnątrzkomórkowe lub pozakomórkowe), orazrodzaj pigmentu (melanina).

Jak działa innowacyjny zabieg LIGHTSHEER® DESIRE™?

W trakcie zabiegu światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując  ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi.

Jakie są przeciwwskazania  do zabiegu?

Zabieg nie możemy wykonywać w przypadku:  ciąża, karmienie piersią, opalona skóra, preparaty z re tinolem, peeling skóry, leki śwatłouczulajace, zioła światłouczulajace, depilacja woskiem , pęsetą, depilatorem,  keloidy, padaczka, cukrzyca, łuszczyca, bielactwo.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Jak się przygotować do zabiegu?

Nie należy opalać się. Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (minimum 4 tygodnie). Kremy i leki o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień przed zabiegiem.  Leki światłouczulające (antybiotyki, sulfonamidy) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) wymagają odstawienia na 1 tydzień przed zabiegiem. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), witaminą C i kwasami owocowymi w miejscu poddawanym depilacji wymaga 4 tygodni przerwy. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy od zakończenia kuracji.

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg LIGHTSHEER® DESIRE™ . Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Kiedy można spodziewać się rezultatu zabiegu?

Zalecana jest seria od 2-5 zabiegów w odstępach co 3 tygodnie. Pierwsze rezultaty widać  już po 1 zabiegu.


Cena:

usuwanie przebarwień  10 min - 359 zł

usuwanie przebarwień  20 min - 600 zł

usuwanie przebarwień  30 min - 900 zł

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020


Zabiegi dostępne:

Żywiec,

Innowacyjne zamykanie naczyń krwionośnych

Innowacyjny zabieg zamykania naczynek laserem LIGHTSHEER® DESIRE™

Około 50% do 60% mężczyzn i kobiet ma bardzo nieestetyczne naczynka krwionośne na nogach. Chociaż wciąż jeszcze jako metodę usuwania płytkich naczyń krwionośnych wybierana jest skleroterapia, wiele naczynek może się okazać zbyt małe aby skutecznie wstrzyknąć w nie preparat bądź pacjenci czują obawę przed tak inwazyjną metodą. System LightSheer daje możliwość zastosowania metody alternatywnej zamiast bolesnych zastrzyków.


Fala o długości 800 nm jakie emituje LightSheer™ Diode Laser System jest wykorzystywana ze znakomitymi efektami do leczenia teleangiektazji kończyn dolnych czyli obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych, potocznie nazywanych "pajączkami naczyniowymi" na nogach. Leczenie żył przez fotokoagulację naczynia pod wpływem temperatury, jaką wytwarza się przy absorbcji energii lasera przez  methemoglobinę w czerwonych krwinkach w naczyniach krwionośnych, detoksyhemoglobinę w zmianach niebieskich.

System ten uzyskał w styczniu 1998 roku atest amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków FDA na wykorzystanie go właśnie w tym celu. Badania przeprowadzone w Szkole Medycznej Uniwersytetu Harvarda dowiodły, iż zastosowanie lasera diodowego jest bezpieczne i daje doskonałe efekty.

Dobór parametrów w zależności od typy i koloru naczynia decyduje o skuteczności zabiegu. W przypadku naczyń, należy wziąść pod uwagę: głębokość, średnicę, ciśnienie oraz poziom dotlenienia (naczynie może być różowe, czerwone aż do fioletowego i niebieskiego)

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi zamykania naczynek laserem LIGHTSHEER® DESIRE™?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła, ukłucia, przy czym zaraz ustępują

Jak postępować po zabiegu?

Nie opalać się i chronić skórę za pomocą filtrów przeciwsłonecznych przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować preparatów światłouczulających (antybiotyki, sulfonamidy) i ziół o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, herbatki odchudzające) przez 2 tygodnie po zabiegu. Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających przez minimum 2 tygodnie po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu nie stosować preparatów drażniących:  mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są: Ciąża i karmienie piersią, ostry stan zapalny skóry, choroby nowotworowe, nadczynność tarczycy, padaczka w wywiadzie, mocno opalona skóra, stosowanie samoopalaczy, kremów brązujących, niektórych pilingów przed zabiegiem, stosowanie kremu z retinolem i wit. C ( odstawić na 2 tygodnie przed kuracją), przyjmowanie leków (niektóre antybiotyki, leki antydepresyjne) i ziół fotouczulających (nagietek, dziurawiec) należy przestać używać 2-3 tygodnie przed zabiegiem .


Cena:

pojedyncza zmiana (jedno naczynko) od 100- do 200 zł,

10 min pracy lasera 359 zł

20 min pracy lasera 600 zł

30 min pracy lasera 900 zł

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020


Zabieg dostępny:

Zamykanie naczynek Kraków, Nowy Targ, Żywiec,

Poradnia trychologiczna

 Czym zajmuje się trychologia ?

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp.
 
Trychologia jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.
 
Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:
- problemy hormonalne,
- predyspozycje genetyczne,
- zanieczyszczone środowisko,
- spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego,
- promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,
- stres,
- nieodpowiednia dieta.
Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.
 

Konsultacja trychologiczna

Pomaga zdiagnozować problem ze skóra głowy i włosami, a następnie ustalić właściwą pielęgnację oraz możliwości zabiegów, terapii gabinetowych, ewentualnie skierować do właściwego specjalisty (dermatolog, endokrynolog, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej).

Trycholog może rownież zalecić wykonanie analizy pierwiastkowej włosów oraz wskazać odpowiednia badania.

Konsultacja składa się z dokładnego wywiadu dotyczącego obecnej pielęgnacji domowej, zabiegów, stanu zdrowia, morfologii i diety (warto przynieść ostatnie wyniki morfologii, innych badan).

Następnie wykonuje się badanie trichoskopem - specjalną kamerą, gdzie przy 60-200-400-krotnym powiększeniu trycholog analizuje obraz z kamery na monitorze, omawia go i zapisuje zdjęcia. Podczas badania mikro-kamerą sprawdzana jest ilość, grubość włosów, rodzaj wypadania, łysienia, zmiany zachodzące w wydzielaniu sebum oraz rodzaj, stan skóry i mieszków włosowych oraz rodzaj występującej dermatozy.

Do badanie nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak najlepiej jest przyjść z niemytą głową przynajmniej 12 godzin, wtedy najlepiej można ocenić ilość i nagromadzenie sebum.

Czas trwania: 1 godzina


Cena konsultacji:

konsultacja - 120 zł

kontrola - 80 zł


Trychologiczny peeling skóry.

Jest to profesjonalny zabieg gabinetowy wykonywany przez specjalistę trychologa po wcześniejszej konsultacji, który dobiera odpowiedni dla skóry głowy i problemu peeling oraz produkty na bazie kwasów i naturalnych enzymów.

Jest to zabieg bezbolesny, bezpieczny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i włosów, nie zawiera syntetycznych drobinek peelingujących, a także nie zawiera parabenów, parafiny, silikonu i SLS-ów.

Zabieg może być wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy lub w serii 3-7 zabiegów co 7-21 dni.

Trychologiczny zabieg peelingu skóry głowy ma działanie łagodzące i oczyszczające, usuwa zrogowaciały naskórek, kurz i pot oraz wszelkie zanieczyszczenia (resztki kosmetyków, produktów do stylizacji, itp.).

Skóra po peelingu może swobodnie oddychać, lepiej wchłania składniki odżywcze, co wpływa na wzrost włosów, zmniejsza ich wypadanie i reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga w walce z łupieżem, swędzeniem, włosy unoszą się od nasady.

Czas zabiegu: 1,5 godziny

Zabieg Trychologiczny

Specjalistyczny zabieg trychologiczny wykonywany jest w przypadku zniwelowania problemu ze skórą głowy i włosami, m. in. przetłuszczanie się włosów, łupież, stany zapalne, swędzenie, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalnie skory, łuszczyca, jak również w przypadku intensywnego lub długotrwałego wypadania włosów.

Każdy zabieg trychologiczny jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb danego klienta. Wykorzystywane są aktywne preparaty na bazie stężonych ekstraktów roślinnych, olejków, witamin, minerałów, aminokwasów, komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz alg. Rozpoczyna się oczyszczeniem skóry głowy peelingiem oraz podczas jego trwania mogą być wykorzystywane prądy d’Arsonvala, ultradźwięki, masaż, drenaż, mezoterapia.

Zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów 4-10 wykonywanych co 7-30 dni.

Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.

Zabieg może być także wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy.

Zabiegi te są skierowane zarówno na skórę głowy, jak i na całą długość włosa.

Czas zabiegu: 1,5 godziny


Cena zabiegu:

Zabieg z kombinacją trychologicznych preparatów Mineral Treatment lub Simply Zen  -  120 - 140 zł


Dostępne Kosmetyki trychologiczne do pielęgnacji domowej:

InSight szampon 500 ml - 58 zł

InSight odżywka 500 ml - 58 zł

InSight 100 ml szampon - 26 zł

InSight 100 ml odżywka - 26 zł


Retix C

Czym jest zabieg Retix C ?

Retix C – Xylogic to intensywna terapia odmładzająca i odbudowująca skórę twarzy, szyi i dekoltu. Wykorzystujemy w niej retinol, jeden z najskuteczniejszych składników anti-aging oraz witaminę C i koktajl antyoksydantów. 
Nowy Retix C 4% zawiera retinol stabilizowany w procesie hydrogenacji co oznacza mniejsze podrażnienia i lepszą tolerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu. 
Retinol w nowej formule Retix C 4% jest odporny na promienie UV, utlenianie i wysokie temperatury, wykazuje też przedłużone działanie terapeutyczne.

                                                                                       PROMOCJA

                    

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Jest to zabieg odpowiedni dla skóry, która zaczyna ulegać procesom starzenia. Stosowany tu preparat posiada właściwości antyoksydacyjne, niweluje wolne rodniki, redukuje stres. Peeling Retix C stymuluje odnowę komórkową, usuwa martwy naskórek odświeżając i intensywnie wygładzając skórę, efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

WSKAZANIA:  terapia odmładzająca, redukująca niedoskonałości, trądzik i przebarwienia.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu Retix C?

 • Regulacja procesu rogowacenia naskórka
 • Odbudowa włókien kolagenu, elastyny i stymulacja odnowy komórek skóry
 • Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry
 • Zagęszczenie  i  poprawa napięcia skóry
 • Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry,
 • Ochrona przed fotouszkodzeniami  i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry a dzięki temu przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

Jak postępować po zabiegu?

Po wykonaniu profesjonalnej części zabiegu w gabinecie, pacjent udaje się do domu z maską retinolową, którą zmywa samodzielnie po 6-8 godzinach. Po 2-3 dniach następuje intensywne zaczerwienienie skóry i rozpoczyna się proces złuszczanie naskórka (prószenie), które trwa około 3 dni.Dla bezpieczeństwa pacjenta oraz otrzymania jak najlepszych wyników terapii po zabiegu nie należy opalać się się przez 4 tygodnie, wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze SPF co najmniej 3 oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie stosować kremów z AHA przez 14 dni oraz nie zdrapywać łuszczącego się naskórka. Makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach).

Co będziesz odczuwać po zabiegu?

Peelingi chemiczne są zabiegami bezpiecznymi, nie mającymi istotnych powikłań. Objawy takie jak pieczenie, rumień, złuszczanie skóry, a nawet obrzęk  są przemijające i krótkotrwałe – zwykle nie wymagają dodatkowego postępowania medycznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ekspozycja skóry na słońce (bardzo słoneczne lato), alergie skórne, aktywna opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy), ciąża, karmienie piersią, liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje, stan po krioterapii (do 6 miesięcy), choroby autoimmunologiczne, skóra podrażniona, uszkodzona, ciężkie postacie trądziku-wymagają wcześniejszej terapii farmakologicznej, doustna terapia pochodnymi wit. A (Roaccutane)-wymagana co najmniej półroczna przerwa.


Cena:

Retix C - 299 zł


Zabieg dostępny:

Retix C  Kraków

Labioplastyka - zmniejszenie warg sromowych mniejszych

Na czym polega zabieg Labioplastyki?

Zdarza się, że mniejsze wargi sromowe są przerośnięte, większe i dłuższe od warg sromowych zewnętrznych.W większości przypadków przerost ten nie jest duży i nie powoduje uczucia dyskomfortu pod względem funkcjonalności ani wyglądu. Niekiedy jednak staje się to uciążliwe i zbyt duże wargi stają się udręką dla wielu kobiet - mogą powodować problemy z higieną osobistą,odczuwanie doznań seksualnych czy przeszkadzać w aktywnym uprawianiu sportu ( np. jeździe konnej,jeździe na rowerze, czy tańcu). Często są problemem nawet przy noszeniu bielizny czy stroju kąpielowego. Labioplastyka czyli plastyka warg sromowych mniejszych pozwala na poprawę kształtu czy redukcję warg sromowych.

Jak wygląda zabieg Labioplastyki?

Chirurg przed operacją dokładnie wymierza linie planowanych cięć chirurgicznych,w taki sposób aby powstałe blizny były niewidoczne. W przypadku warg sromowych mniejszych podczas zabiegu dochodzi do jednoczesnego usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej. W czasie zabiegu dochodzi do odcięcia w marginesie wcześniej ustalonym przed zabiegiem tkanki oraz ponownego zeszycia tkanki podskórnej i skóry najczęściej szwem ciągłym, rozpuszczalnym.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg skierowany jest do kobiet o symetrycznych wargach sromowych,przerośniętych wargach sromowych które uniemożliwiają życie seksualne lub uprawianie sportu, dla tych które chcą zmienić ich kształt lub wielkość. Zabieg jest również polecany dla kobiet ze zdeformowanymi wargami, których kształt negatywnie wpływa na doznania seksualne.

Ile trwa zabieg i czy jest bolesny?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa 1,5 godziny i jest bezbolesny.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekty są trwałe. Po około 5-6 tygodniach można wiarygodnie ocenić pierwsze efekty zabiegu, jednak docelowy efekt można zaobserwować po okołu 6 miesiącach od zabiegu. Kobiety które poddały się zabiegowi wspominają o zwiększonej wrażliwości odczuwania bodźców podczas współżycia seksualnego w operowanych miejscach.Dużą rolę z pewnością odgrywa to, że operacja usuwa psychiczna barierę związaną z wyglądem narządów płciowych i powoduje, że kobieta nabiera pewności siebie , dzięki czemu czerpie większą satysfakcje z życia seksualnego.

 Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu to: Chemioterapia,Choroby układowe tkanki łącznej mogące upośledzić gojenie się ran,choroby układu krążenia,zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej,Zaburzenia krzepliwości krwi, Miesiączka, Karmienie piersią,Niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych, Nadciśnienie, Leki rozrzedzające krew.

 


Cena:

Labioplastyka- zmniejszenie warg sromowych mniejszych- 3500 zł


Zabieg dostępny:

Kraków

Villa Dermatica

Umów się na zabieg